Adwords Bakiye Tükendi Uyarısı Nasıl Kaldırılır? Adwords Bakiye Tükendi Uyarısı Nasıl Kaldırılır?

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-08-06 11:11 Kategori: internet | Okundu: 965

Adwords bir ürün veya hizmet satanların olmazsa olmazıdır. Google'ın sağladığı bu hizmet sayesinde ürününüzü veya hizmetinizi tanıtabilir ve internetin her köşesinde reklam verebilirsiniz. Adwords, profesyonel ajanslar tarafından kullanıldığı gibi benim gibi amatörler tarafından da sıkça kullanılır.

Google'ın her sisteminde olduğu gibi Adwords de bazı sorunlar çıkarabiliyor. Hatta yakın zamanda bu sorunlar artacak çünkü Adwords tasarımını baştan aşağı değiştiriyor. Materyal dediği kofti tasarım anlayışını millete zorla dayatan Google amca, Adwords eğitimlerinin baştan çekilip yazılmasına neden olacak.

Bu yazıda Adwords kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bir soruna değinmek ve çözümünü göstermek istiyorum. Sorunumuz bakiye uyarısının bir türlü gitmemesi. Küçük ama mide bulandırıcı bir sorun.

Adwords hesabınıza yüklediğiniz liralar kampanyanız aktif olduğu sürece tüketilmeye devam eder (haliyle). Bakiye tamamen tükendiğinde ise ekranın tam ortasında kırmızı renklerle şöyle kallavi bir uyarı çıkar:

"Bakiye tükendi - Bakiyeniz tükendiği için reklamlarınız yayından kaldırıldı. Reklamlarınızın tekrar yayınlanması için, ödeme yaparak hesabınıza para ekleyin. Sorunu giderin"
 

Adwords Bakiye Tükendi Uyarısı


Aslında Adwords bey sorunun çözümünü bize vermiş: Bakiye yüklemek! Adwords kullanıcılardan en az 14 TL ödeme yapmalarını istiyor. Daha altını kabul etmiyor. Fakat bakiye yükleseniz bile o uyarı oradan kalkmıyor.

Çözüm: En az 14 TL bakiye yükleyin, kampanyanızı aktif hale getirip reklamların görüntülenmesini sağlayın ve sabırla bekleyin. Yaklaşık 3 gün sonra uyarı ortadan kalkmış olacak. Tekrar gelmesin istiyorsanız kampanyalarınızı sürekli takip ederek aktif (yeşil) olduklarından emin olun.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA