franch english german arabic turkish

Akrep Burcu Taşları (24 Ekim - 22 Kasım) Akrep Burcu Taşları (24 Ekim - 22 Kasım)

  Tarih: 2019-09-28 09:25 Kategori: degerlitaslarveburclar | Okundu: 1203

Akrep Burcu Taşları (24 Ekim - 22 Kasım)

Akrep burcu sembol taşı Obsidiyen’dir. Obsidyen taşı yanardağlarda oluşur ve Volkanik magma tabakasının yeryüzüne çıktığında hızlı bir şekilde katılaşması sonucu oluşur. Obsidyen Türkiye’deki yanardağlarımızda da bulunur.


Obsidyen İlişkiyi temsil eder.Gerçekçiliğin taşıdır.Obsidiyen bir tür volkanik kayaç türüdür ve doğal camdır.Ayrıntılı bilgi için obsidyen adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Akrep Burcu Taşları

 Akrep Burcu Taşları: Ametist, Pembe Kuvars, Akuamarin, Ateş Opal, Granat (Lal Taşı), Kaplangözü, Hematit, Topaz, Siyah Obsidyen, Manyetit, Yakut, Kırmızı Mercan

 Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anjelit, Aytaşı, Çeroit, Dioptaz, Dumanlı Kuvars, Jasper, Kantaşı, Kristal Kuvars, Kunzit, Labradorit, Malakit, Opal, Rodokrosit, Rubellit, Sitrin, Siyah Turmalin, Turkuvaz, Unakit

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın sekizinci burcudur. Su elementinden ve sabit niteliktedir. Yönetici gezegeni Mars ve Pluton’dur. 24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğanlar Akrep Burcu özellikleri gösterirler. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; cinsel organlardır. Akrep, fiziksel bir ilişkisi yoksa kendini yalnız ve mutsuz hisseder. Egzersiz yaparak bu durumun yarattığı gerilimi üzerinden büyük oranda atabilir.

İnatçıdır. Verdiği karardan asla geri dönmez. Onu bu konuda etkilemeniz mümkün değildir. Kişisel cazibesi olağanüstüdür. Onu etkileyici ve direkt bakışlarından kaçamazsınız. Duruşu, giyimi, tavırları birçok kişiye farklı ve büyüleyici gelebilir. Akrep kadını karşı cins tarafından oldukça çekici bulunur.

Su elementinden olmasına rağmen, ateşli ve saldırgan bir yapıdadır. Sırları konusunda son derece ketumdur. Kıskanç, kinci, dikkafalı ve kuşkucudur. Sakin sakin duruşuna aldanmamak gerekir. O esnada içinde fırtınalar kopar. Gizemlidir. Kendini öne çıkarmaktan hoşlanmaz. Ketumdur. Onu asla tanıyamazsınız. Sadece bilmenizi istediği yönlerini size gösterecektir. Uzun yıllar sonra onu çok iyi tanıdığınızı düşündüğünüzde bile, onu aslında tam olarak tanımamışsınızdır. Hayat onun için bir deneyim yeridir. Fakat oyun bahçesi asla değildir. Bütün eylemlerini ciddiyetle yapar. Kendisinde dokunamayacağınız noktalar daima olacaktır.

Onu tanımlayan sözlerden biri; ya hep, ya hiçtir. Ya siyah, ya beyazdır. Gri yoktur. Ya sever, ya da sevmez. Kesin çizgileri vardır. Sevgisi de, nefreti de uç noktalardadır. Dönem dönem her şeyi yıkıp, sıfırdan başlama kapasitesi vardır. Başkalarını da bu yönde etkileme gücüne sahiptir.

Akrep burcu, ölümü ve yeniden doğuşu temsil eder. Yaşam onun için bir tutkudur. Gerçeği bulmak konusunda, hem kendine hem de başkalarına karşı acımasız davranır. Ona kolay kolay yaklaşamazsınız. Seçilen değil, seçen olmak ister. Akrebe yaklaşmak için, mutlaka ruhuna dokunmalısınız. Cinsellik hayatında büyük bir öneme sahiptir. Güvenmekte büyük sorunlar yaşar. Sezgileri çok güçlüdür. Partnerinde dürüstlük arar. Ona güven duyabileceğine ikna olursa, çok derinden sever. Toleransı çok düşüktür. En ufak hatayı bile affedemez.

Bir Akrebi kandırmak çok zordur. Hisleri oldukça kuvvetlidir. Olayların görünen yüzünü araştırırken, görünmeyeni sezgileriyle hissederek bulur. Ufacık detayları bile atlamaz. Kararları oldukça isabetlidir.

Akrep çalışma hayatında oldukça yetkindir. Kafasına koyup, karar verdiyse, uzun süre, zor koşullarda çalışarak hedefine ulaşır. Para harcamaktan pek hoşlanmasa da, maddi olanaklarını, kendisi ve sevdikleri için kullanma konusunda cömerttir. Kaliteli şeylerden hoşlanır. Egoları yüksektir. Kendi istediği gibi davranır ve başkalarının düşüncesine pek takılmaz. Bir Akrep hakkında bilgisi olduğu konuda konuşacaktır. Gerisi onun için sadece zaman kaybıdır.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.