Android 9.0 Pie çıktı! İndir! Android 9.0 Pie çıktı! İndir!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-08-17 16:17 Kategori: mobil | Okundu: 1267

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Google, Android 9.0 Pie sürümünü belli başlı cihazlar için yayınladı. Android 9.0 Pie ile gelen yenilikler ve Android 9.0 Pie güncellemesini alan modelleri haberimizde bulabilirsiniz. İşte Android 9.0 Pie hakkında her şey!


Google I/O 2018 etkinliğinde tanıtılan ve Beta testleri devam eden Android 9.0, Final sürümü ile karşımıza çıktı. Android 9.0 P olarak lanse edilen ve Pixel modellerinin yanında 3. parti telefonlarda da test edilen bu sürüm, bugün belli başlı modeller için yayınlandı. Android 9.0 Pie yani turta olarak duyurulan yeni sürüm her zaman olduğu gibi ilk olarak Pixel modellerine geliyor.

Dilerseniz Android Pie güncellemesini alacak modellere geçmeden önce Android Pie ile gelen yeniliklere gelin birlikte göz atalım.

Android 9.0 ile gelen yenilikler

Android Pie sürümü ile yeni sistem navigasyonu ekleniyor. iPhone X’daki benzer bir sisteme sahip olan bu yeni arayüz sayesinde, uygulamalar arasında geçiş artık daha kolay bir hal alıyor.

Adaptive battery özelliği sayesinde batarya tüketimi daha akıllı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Uygulamaların işlemciye olan yükünü azaltan Adaptive battery, Android P’nin en önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Smart Replies yani akıllı yanıtlama özelliği de kullanıma sunuluyor. Smart Replies sayesinde; bildirim merkezinden, gelen mesajların içeriğine göre önerilen hızlı yanıtları kullanabileceksiniz. El ile döndürme özelliği sayesinde artık dilediğiniz ekranda, ekranı yatay veya dikey olarak konumlandırabileceksiniz.

Uygulama Eylemleri özelliği sayesinde Android telefonunuzu sizin alışkanlıklarınızı belirliyor ve buna göre tepki veriyor. Örneğin; telefonunuza kulaklık bağladığınızda otomatik olarak Spotify uygulaması açılsın mı diye size bir seçenek sunuluyor.

YouTube ve Android’in yapımcılarından, Android P’de Digital Wellbeing adlı özellik Android P ile geliyor. Bu özellik cihazınızda nasıl kullandığınızı ve uygulamalarda geçirilen süre gibi gösterge tablosu sunuyor.

Android 9.0 Pie güncellemesini alan modeller

Android 9.0 güncellemesini ilk olarak; Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL modelleri alıyor. Daha sonraki süreçte ise Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 ve Essential Phone modelleri bu güncellemeyi ilk alacak Android telefonlar arasında yer alıyor. Daha sonraki süreçte ise bu güncelleme belli başlı amiral gemisi modellere de gelecek.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Enerji terapisi şeytan çıkarma ayini'ne benzetildi.
Enerji terapisi şey...
Yeni Peugeot SUV 2008'in Türkiye fiyatı belli oldu
Yeni Peugeot SUV 20...
Ordu'da bir ağacın gövdesinden 17 ağaç yetişti
Ordu'da bir ağacın ...
Türk Kızılay’dan deprem için yardım kampanyası
Türk Kızılay’dan de...
AKUT Güvendeyim uygulaması sosyal medyada gündem oldu.
AKUT Güvendeyim uyg...
Emniyet Genel Müdürlüğü 24.01.2020 Tarihli Basın Açıklaması
Emniyet Genel Müdu...