franch english german arabic turkish

Apple artık kendi ekranlarını kullanacak! Apple artık kendi ekranlarını kullanacak!

Tarih: 2023-01-14 09:22 Kategori: teknoloji | Okundu: 121775

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Apple'ın 2024'ten itibaren iPhone ve Apple Watch gibi mobil cihazlarında kendi tasarladığı ekranları kullanmayı planladığı iddia edildi. Teknoloji devinin Samsung ve LG gibi ekran konusunda iş birliği yaptığı ortaklarına olan bağımlılığını azaltmak amacıyla böyle bir adım atacağı söyleniyor. İddialara göre geçiş, microLED ekran teknolojisini kullanacak bir Apple Watch ürünüyle başlayacak.


Apple çok yakında ürünlerinde kendi ekranını kullanabilir. Çünkü Bloomberg'in haberine göre Apple, 2024'ten itibaren iPhone ve Apple Watch gibi mobil cihazlarda şirket içinde tasarladığı özel ekranları kullanmayı planlıyor. Apple'ın kendi ekranlarına geçmesi, Samsung ve LG'den oluşan ekran konusundaki iş ortaklarına daha az bağımlı olmasına yarar sağlayacak gibi görünüyor.

İLK ADIM APPLE WATCH'LA

İddiaya göre, Apple bu konudaki ilk adımı, 2024'ün sonunda çıkacak Apple Watch Ultra ile atacak. Bu cihaz microLED ekran teknolojisini kullanacak. MicroLED ekranı Apple Watch kullanıp tanıttıktan sonra, Apple bunları "iPhone" ve diğer cihazlara genişletecek. Ekranlar muhtemelen bir dış tedarikçi tarafından üretilecek, ancak Apple tarafından tasarlanacak.

apple2

Bloomberg'e göre Apple, iPhone'lar, iPad'ler ve Mac'ler için kendi bileşenlerinden daha fazlasını yapmak adına çaba gösteriyor, böylece Cupertinolu teknoloji devinin çok sayıda üçüncü taraf bileşen tedarikçisiyle çalışmasına gerek kalmıyor.

Örneğin Apple, iPhone'lar, iPad'ler ve Mac'ler için kendi A-serisi ve M-serisi yongalarını yapıyor. Ayrıca kendi modem yongaları ve diğer kablosuz yongalar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Böylece şirketin Qualcomm ve Broadcom gibi tedarikçilerle ilişkilerini sonlandırabileceği dile getiriliyor.

"CAMIN ÜZERİNE BOYANMIŞ GİBİ"

Apple'ıın halihazırda Apple Watch için microLED ekranları test ettiği öne sürülüyor. İddialara göre microLED ekran teknolojisi, cihaza daha parlak ve daha canlı renkler ile iyileştirilmiş görüş açıları getirecek. Bloomberg, ekranların "içeriğin camın üzerine boyanmış gibi görünmesini sağladığı" iddiasında.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

OpenAl'ın yeni "metinden videoya" yapay zeka modeli 'Sora' büyük yankı uyandırdı
OpenAl'ın yeni "met...
Kira Bildirim Formu Nasıl Doldurulur?
Kira Bildirim Formu...
Yoğurt 500 gramdan büyük ambalajda satılamayacak!
Yoğurt 500 gramdan ...
Suudi Arabistan’da 70 yıllık aradan sonra içki satışı başlıyor!
Suudi Arabistan’da ...
Meclis 16 yaş altındaki çocukların sosyal medya kullanmasını yasakladı.
Meclis 16 yaş altın...
Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız Türkiye'ye dönme kararı aldı!
Astrofizikçi Dr. Um...
Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri listesi açıklandı...
Dünyanın en güçlü h...
Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi! İşte yeni abonelik ücretleri
Netflix Türkiye fiy...
Epstein'in 'Seks Adası' skandalı, dünyayı sarsıyor!
Epstein'in 'Seks Ad...
34 Yıl Sonra, 13 Yaşındaki Bir Genç İlk Defa Tetris'i Bitirdi!
34 Yıl Sonra, 13 Ya...