franch english german arabic turkish

Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor. Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor.

Tarih: 2022-10-25 09:17 Kategori: teknoloji | Okundu: 10885

Apple Watch, 12 yaşındaki kız çocuğunun kanser hastalığının erken teşhis edilmesini sağladı

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Her şey 12 yaşındaki Imani Miles'ın taktığı Apple Watch'un kalp ritmindeki anormallikleri tespit etmesiyle başladı. Yapılan tetkikler sonunda ameliyata alınan Imani Miles'ın nadir görülen bir kanser hastalığına sahip olduğu tespit edildi.


Akıllı saatler artık sadece bir aksesuardan daha fazlası olarak görülmeye başlandı. Kullanıcıların tansiyon, nabız, yakılan kalori miktarı gibi temel sağlık verilerini anında ölçümleyebilen akıllı saatler bazı durumlarda kritik bir noktaya konumlabiliyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Apple Watch, 12 yaşındaki kızın nadir görülen kanser hastalığını keşfetmesine ve tedavi etmesine yardımcı oldu.

Her şey 12 yaşındaki Imani Miles'ın taktığı Apple Watch'un kalp ritmindeki anormallikleri tespit etmesiyle başladı. Devam eden uyarıları dikkate alan anne Jessica Kitchen çocuğunu doktora götürdü. Yapılan tetkikler sonunda ameliyata alınan Imani Miles'ın nadir görülen bir kanser hastalığına sahip olduğu tespit edildi. Küçük kız hastalığı vücuduna yayılmadan tedavi altına alındı. Kitchen, Apple Watch uyarıları olmasaydı Imani'yi hastaneye götürmek için muhtemelen daha uzun süre bekleyeceğini söyledi.

Apple Watch'daki Kalp Atış Hızı uygulaması kalp atışlarını ve kalbini elektrik sinyallerini elektrokardiyografi (EKG) sonuçlarıyla aynı doğrulukta ve güvenilirlikte tespit ediyor. Ardından kalp atışları için bir zamanlama referansı vererek elde ettiği bilgileri sağlık yetkililerini iletiyor. 

Apple kişisel teknoloji alanında çığır açtı. Şirket, uygulamalar ve giyilebilir ürünler ile sağlık ve sağlık hizmetlerini iş stratejisinin esas parçası olarak görüyor. Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor. Bu ayın başlarında, 34 yaşındaki bir kadın, Apple Watch sayesinde sonra hamile olduğunu öğrendi. Ağustos ayında ise düşme algılama sayesinde kafasını yere çarpan ve bayılan 70 yaşındaki bir adamın hayatını kurtardı. 


Kaynak: https://webrazzi.com/2022/10/24/apple-watch-12-yasindaki-kiz-cocugunun-kanser-oldugunun-erken-teshis-edilmesini-sagladi


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Avatar 2 filminden sevenlerini mutlu eden haber geldi
Avatar 2 filminden ...
7 film birden vizyona girdi (25 Kasım 2022)
7 film birden vizyo...
Gülse Birsel’in yeni filmi Yılbaşı Gecesi’nin teaserı geldi!
Gülse Birsel’in yen...
Twitter, ücretli mavi tiki erteledi
Twitter, ücretli ma...
Instagram'a gönderi planlama özelliği geliyor!
Instagram'a gönderi...
Tarihin en ünlü 10 seri katili!
Tarihin en ünlü 10 ...
Battlefield 2042 açık beta tarihi açıklandı!
Battlefield 2042 aç...
WhatsApp'ta çevrimdışı görünmek mümkün hale geldi
WhatsApp'ta çevrimd...
Resident Evil 4 Remake'inden Oynanış Videosu Geldi
Resident Evil 4 Rem...
Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor.
Apple Watch, çeşitl...