franch english german arabic turkish

Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor. Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor.

Tarih: 2022-10-25 09:17 Kategori: teknoloji | Okundu: 119349

Apple Watch, 12 yaşındaki kız çocuğunun kanser hastalığının erken teşhis edilmesini sağladı

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Her şey 12 yaşındaki Imani Miles'ın taktığı Apple Watch'un kalp ritmindeki anormallikleri tespit etmesiyle başladı. Yapılan tetkikler sonunda ameliyata alınan Imani Miles'ın nadir görülen bir kanser hastalığına sahip olduğu tespit edildi.


Akıllı saatler artık sadece bir aksesuardan daha fazlası olarak görülmeye başlandı. Kullanıcıların tansiyon, nabız, yakılan kalori miktarı gibi temel sağlık verilerini anında ölçümleyebilen akıllı saatler bazı durumlarda kritik bir noktaya konumlabiliyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Apple Watch, 12 yaşındaki kızın nadir görülen kanser hastalığını keşfetmesine ve tedavi etmesine yardımcı oldu.

Her şey 12 yaşındaki Imani Miles'ın taktığı Apple Watch'un kalp ritmindeki anormallikleri tespit etmesiyle başladı. Devam eden uyarıları dikkate alan anne Jessica Kitchen çocuğunu doktora götürdü. Yapılan tetkikler sonunda ameliyata alınan Imani Miles'ın nadir görülen bir kanser hastalığına sahip olduğu tespit edildi. Küçük kız hastalığı vücuduna yayılmadan tedavi altına alındı. Kitchen, Apple Watch uyarıları olmasaydı Imani'yi hastaneye götürmek için muhtemelen daha uzun süre bekleyeceğini söyledi.

Apple Watch'daki Kalp Atış Hızı uygulaması kalp atışlarını ve kalbini elektrik sinyallerini elektrokardiyografi (EKG) sonuçlarıyla aynı doğrulukta ve güvenilirlikte tespit ediyor. Ardından kalp atışları için bir zamanlama referansı vererek elde ettiği bilgileri sağlık yetkililerini iletiyor. 

Apple kişisel teknoloji alanında çığır açtı. Şirket, uygulamalar ve giyilebilir ürünler ile sağlık ve sağlık hizmetlerini iş stratejisinin esas parçası olarak görüyor. Apple Watch, çeşitli nedenlerle insanların hayatına dokunmaya devam ediyor. Bu ayın başlarında, 34 yaşındaki bir kadın, Apple Watch sayesinde sonra hamile olduğunu öğrendi. Ağustos ayında ise düşme algılama sayesinde kafasını yere çarpan ve bayılan 70 yaşındaki bir adamın hayatını kurtardı. 


Kaynak: https://webrazzi.com/2022/10/24/apple-watch-12-yasindaki-kiz-cocugunun-kanser-oldugunun-erken-teshis-edilmesini-sagladi


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

2024-2025 sezonu fikstürü belli oldu
2024-2025 sezonu fi...
Vikings: Valhalla dizisinin 3. sezonundan ilk fragman yayınlandı!
Vikings: Valhalla d...
VENOM: THE LAST DANCE – Official Trailer (HD)
VENOM: THE LAST DAN...
Maliye ihbar için artık WhatsApp, X ve Instagram'ıda kullanacak
Maliye ihbar için a...
MTV borcunu ödemeyenler dikkat!
MTV borcunu ödemeye...
Kripto Paralara İki Adet Vergi Geliyor!
Kripto Paralara İki...
Diyanet, lüks aracın ardından 'özel yemek' listesiyle gündem oldu
Diyanet, lüks aracı...
Instagram'da ortak paylaşım nasıl yapılır?
Instagram'da ortak ...
Benedict Cumberbatch'ın yeni dizisi Eric'in afişi paylaşıldı!
Benedict Cumberbatc...
Süper Mario'nun yeni animasyon filmi 2026'da vizyona girecek!
Süper Mario'nun yen...