franch english german arabic turkish

Apple, Yeni macOS Sürümü macOS High Sierra’yı Yayınladı! Apple, Yeni macOS Sürümü macOS High Sierra’yı Yayınladı!

Tarih: 2017-09-27 10:44 Kategori: yazilim | Okundu: 1792

Yazılım Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

iOS 11’in ardından Mac, iMac ve MacBook kullanıcılarının uzun süredir beklediği macOS’un yeni sürümü, Apple tarafından indirmeye sunuldu.


Yeni sürümle birlikte tüm Apple kullanıcıları, daha hızlı ve güvenli bir işletim sistemi deneyimine erişecekler. Ayrıca kullanıcı odaklı bazı özellikler de gelmiş durumda.

Safari’nin 11.0 sürümü, High Sierra güncellemesi ile güvenlik anlamında kullanıcılarını memnun edecek. Örneğin Safari üzerinden bir ürünü araştırdığınızda, karşınıza o ürünle ilgili farklı reklamlar çıkmayacak. Bu da botların sizi izlemesinin önüne geçildiği anlamına geliyor. Ayrıca kullanıcılarına ‘tercih hakkı’ da tanıyan Apple, Safari’nin son sürümü ile isteyenlerin bu engeli istedikleri sitede kaldırmasına olanak tanıyor. 

Fotoğraflar uygulaması da High Sierra ile bazı yeniliklere kavuşuyor. iOS’un App Store arayüzünü andıran tasarımla birlikte Fotoğraflar uygulamasındaki görsel düzenlemelerini daha detaylı şekilde yapabileceğiz.

Yeni sürümle birlikte Spotlight üzerinden artık uçuşlarda da arama yapılabilecek. Örneğin menüde bulunan arama ikonuna tıklayarak Spotlight’ı aktif edip uçuş kodunuzu buraya yapıştırmanız yeterli olacak.

Son olarak bazı kullanıcılar tarafından macOS’un en çok kullanılan uygulamalarından olan Notlar, yeni High Sierra ile artık tablo oluşturmamıza ve bunu düzenlememize olanak sağlayacak. Önceki sürümde Notlar, tabloları desteklemiyordu.

macOS High Sierra’yı indirmek için App Store’a gidip High Sierra görseline tıklamanız ve sol taraftaki ‘indir’ yazısına tıklamanız yeterli.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

2023 Peugeot 408 Tanıtıldı Tasarımı ve Özellikleri
2023 Peugeot 408 Ta...
eBay Türkiye'den çekiliyor!
eBay Türkiye'den çe...
Xiaomi telefonlarda önceden yüklü uygulamaları kaldırın
Xiaomi telefonlarda...
Android Rootsuz Uygulama Tamamen Nasıl Kaldırılır?
Android Rootsuz Uyg...
WhatsApp'ta yanlış mesaj derdine son!
WhatsApp'ta yanlış ...
Çenesiz doğan adam aradığı aşkı buldu!
Çenesiz doğan adam ...
1 değil, 2 değil, 3 hiç değil: Tam 14 kamerası olabilir!
1 değil, 2 değil, 3...
Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 tanıtıldı!
Qualcomm Snapdragon...
WhatsApp'a "olması gerekiyordu" dedirten bir özellik geliyor!
WhatsApp'a "olması ...
Telegram ücretli mi oluyor?
Telegram ücretli mi...