franch english german arabic turkish

Aslan Burcu Taşları (23 Temmuz-23 Ağustos) Aslan Burcu Taşları (23 Temmuz-23 Ağustos)

  Tarih: 2019-09-28 09:33 Kategori: degerlitaslarveburclar | Okundu: 1101

Aslan Burcu Taşları (23 Temmuz-23 Ağustos)

Aslan burcunu sembolize eden taş kuvars kristali yani kristal kuvars’tır. Kuvars kristali Türkiye’de yaygın olarak çıkarılmaktadır. Kuvars Kristalinin kelime anlamı “buz” dur ve buz benzeri beyaz renktedir.


Aydınlık kaynağını temsil eder. Stres taşıdır.Radyasyonu toplamasıyla bilinir. Ayrıntılı bilgi için Kristal Kuvars yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aslan Burcu Taşları

Aslan Burcu Taşları: Elmas, Yakut, Güneş, Kehribar, Kristal Kuvars, Sitrin, Sarı Topaz, Sarı Safir, Aventurin

Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anyolit, Dağ Kristali, Granat, Hematit, Jasper, Kaplangözü, Labradorit, Oniks, Turmalin, Zeberced, Zirkon, İnci

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın beşinci burcudur. Ateş elementinden ve sabit niteliktedir. Yönetici gezegeni Güneş’tir. 23 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında doğanlar Aslan Burcu’nun özelliklerini gösterir. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. Aslan burcu vücutta kalbi, sırtı ve omuriliği yönetir. Bu bölgelere bağlı olacak sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalı, kalbini ve omurgasını güçlendirecek egzersizler ve diyetler uygulamalıdır.

Özgüveni bir hayli gelişmiş  olan Aslan, girdiği ortamlarda yüksek enerjisiyle kendini hemen fark ettirir. Bunun için çaba bile sarf edebilir: Yüksek sesle konuşur, abartılı vücut hareketleri ve mimikleri ile sanatçı ruhunu da kullanarak, kendini öne çıkarıverir. Bir Koç kadar bencildir. Ne var ki, Koç bencilliğinin farkında değilken, Aslan için bu bir seçimdir. Ve çevresinden de bu durumu, bu şekilde kabul etmelerini bekler. İlham veren ve yaratıcı bir ruha sahip olan Aslan, hangi alanda çalışırsa çalışsın ve hangi işi yaparsa yapsın, ona mutlaka kendi damgasını vuracaktır. Dikkatleri üzerinde toplama  çabası, eylemlerinde de onu öne çıkarır. Ve bu fark diğer insanlar tarafından ayırdedilmez, takdirle karşılanmazsa o ortamdan hemen uzaklaşır. Bu durum, gururlu Aslan’ı yaralamıştır.

Yönetici gezegeni Güneş, ona toplumun üst seviyelerinde yaşamasına olanak sağlayacak şanslar verir. Bu etkinin altında ki bir Aslan, genellikle çok çaba harcamadan yüksek seviylere gelebilir. Aslan liderdir. İkinci planda kalmaya, buyruk altında olmaya, başkalarının yönetiminde çalışmaya hiç gönüllü değildir. Düzenleyen, planlayan o olmalıdır. Yönlendirilmekten hoşlanmaz. En iyisini kendisinin bildiğini düşünür. İşler istediği gibi yapılmamışsa, aşırı bir tepkisellikle ortalığı birbirine katar, diktatörlüğe varacak şekilde sert bir yapıya bile bürünebilir. Bütün bunların yanında sorumluluk bilinci gelişmiştir. Bir çalışan konumunda olduğunda bile işini büyük bir ciddiyetle yapar ve kendini bir adım öne çıkararak yine odak noktası olmayı  başarır. Para onlar için, istedikleri hayatı  yaşamalarına olanak sağlayan bir araçtır. Lükse olan düşkünlükleri zaman zaman maddi açıdan zorluklar yaşamasına neden olabilir.

Sevecen, esprili, bir çocuk gibi enerji doludur. Aşkta arkadaşlığa ve dostluğa büyük önem verir. İlgili, coşkulu ve dürüsttür. Tutkulu ve romantik bir aşıktır. Aşık olduğu kişiyi gözünde yüceltir. Aradığı ilgiyi ve övgüyü ilişkisinde bulması onu sadık bir partner konumuna  getirir. Konforlu bir yaşamı tercih eder. Oldukça cömert ve koruyucudur. Sevdiklerini mutlu etmek için bütün imkanlarını sonuna kadar kullanır. Ateşli bir aşıktır. Cinsellik onun için önemlidir. Aşkta da liderlik Aslandadır. Onunla beraber olacak kişinin, anlayışlı, sevecen ve ikinci planda olmayı kabul edebilecek bir yapıda olması gerekir.

Yeni insanlarla tanışmayı, yeni ortamlarda bulunmayı çok sever. Gururlu yapıları ile arkadaşlıklardan ilgi, övgü, saygı ve sadakat bekler. Bu onlar için olmazsa olmazdır. Destekleyici, değer veren, heveslendiren, dürüst, güvenilir, esprili, sadık, sevecen ve cömert tutumu ile daima kalabalık bir arkadaş çevresi içindedir.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.