franch english german arabic turkish

Corona hastalarına nikotin bandı uygulayacaklar! Corona hastalarına nikotin bandı uygulayacaklar!

Tarih: 2020-11-28 10:11 Kategori: coronavirus | Okundu: 751

Corona Virüs Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Corona virüsünden en çok etkilenen ülkelerden Fransa'da Pitié-Salpêtrière Üniversite Hastanesi uzmanları, sigara kullananların hastalığa daha az yakalandığı tezinden yola çıkarak vakalarda nikotin bandı uygulamaya karar verdi. Uzmanlar yine de bunun sigaraya başlamak için bir sebep olmadığı konusunda uyarıyor.


Corona virüsü dünya genelinde hızla can almaya devam ederken, salgına karşı ilaç ve aşı gibi çözümler bulmak için de çalışmalar sürüyor. Virüsün en çok etkilediği ülkelerin başında gelen ve 21 bini aşkın insanın can verdiği Fransa’da sıra dışı bir araştırma yürütülüyor.

virüse karşı sigara

Pitié-Salpêtrière Üniversite Hastanesi uzmanları, kendilerine başvuran corona virüsü hastalarından 480’i üzerinde bir çalışma gerçekleştirdi. 65 yaş ortalamalı hastaların yüzde 4.4, 44 yaş ortalamasına sahip hastaların ise yalnızca yüzde 5.3’ünün sigara kullandığı belirlendi.

‘SEMPTOMLAR DA DAHA HAFİF’

Sigara kullananların virüse daha az yakalandığı veya semptomları daha hafif geçirdiği tezi üzerinde duran uzmanlar, bunun nikotinle bağlantılı olduğunu düşünüyor. Guardian’da yer alan habere göre nikotin, virüsün hücrelere ulaşmasını engelleyip bağışıklık sisteminin aşırı reaksiyon vermesini önlüyor.

Kimseyi sigaraya başlatmak gibi bir niyetleri olmadığını belirten çalışma ekibi, etkileri daha net gözlemleyebilmek için hastalara ve çalışanlara nikotin bantları uygulanacağını ifade etti.

Tütün ürünleri ve nikotinle ilgili bu iddialar daha önce de ortaya atılsa da, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin de aralarında bulunduğu büyük bir kesim, sigaranın solunum yollarında yarattığı tahribat nedeniyle virüse yakalanma ihtimalini artırdığını savunuyor.


Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/fransiz-uzmanlardan-carpici-sigara-arastirmasi-corona-hastalarina-nikotin-bandi-uygulayacaklar-5768051/amp/...Fransa%E2%80%99da


Yorumlar: (1)

1.   Gönderen arcahukuk
2021-03-22 14:29

Corona ile birlikte iş ve işçi davalarında da inanılmaz artışlar yaşanmaya başladı. Yaşanan süreç bir çok işletme ve çalışanı gerçekten çok olumsuz etkiledir. Şimdiden nerelere gideceğini tam olarak kestiremediğimiz bu konu iş davaları süreci olarak devam etmektedir. Ayrıca

İş hukuku kapsamında görülen iş davaları işçi işveren arasındaki uyuşmazlıklar:

  • İşe iade davaları
  • Kıdem tazminatı
  • İhbar tazminatı
  • Fazla mesai ücreti alacağı
  • Ulusal bayram ve resmi tatil günleri alacakları
  • İş kazası
  • İş hastalıkları
  • Sendikal tazminat

gibi konularda çıkan uyuşmazlıkların giderilmesi amacıyla açılan davalardır. iş davası avukatı ankara olarak faaliyet gösteren ofisimizde konu ile ilgili bir çok konuda hukuki yardım alabilirsinşiz.

Yorum:

CAPTCHA


Windows'ta ve Chrome'da açık tespit edildi
Windows'ta ve Chrom...
The Witcher'ın 2. Sezonundan İlk Video Yayınlandı
The Witcher'ın 2. S...
Kripto parada ibre aşağı döndü!
Kripto parada ibre ...
Çıplak dizisinin 2. sezonu başladı
Çıplak dizisinin 2....
Araç muayene gecikme bedelleri yeniden düzenleniyor!
Araç muayene gecikm...
TikTok, Biyometrik Verileri Toplamaya Hazırlanıyor!
TikTok, Biyometrik ...
Standart Twitter ile Ücretli ‘Twitter Blue’ Arasındaki Farklar
Standart Twitter il...
Joker 2 için geri sayım başladı!
Joker 2 için geri s...
‘Sessiz Bir Yer 2’ açılışında rekor kırdı!
‘Sessiz Bir Yer 2’ ...
Microsoft, yeni nesil Windows işletim sistemini tanıtacağı tarihi açıkladı.
Microsoft, yeni nes...