Sony Xperia'da  Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır? Sony Xperia'da Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-01-09 08:49 Kategori: mobil | Okundu: 1559

Sony Xperia’da ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktifleştirme yöntemi diğer Sony Xperia ailesi üyeleriyle aynıyken, bir çok Android işletim sistemi kullanan telefonlarla da benzerdir.

Geliştirici Seçenekleri’ Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda bulunan ancak sistem tarafından gizlenmiş bir özelliktir. ‘Geliştirici Seçenekleri’ tüketici tarafından pek kullanılmayan ancak zaman zaman ihtiyaç duyulabilecek özellikleri içerir ve güncel modellerin hemen hemen hepsinde deaktif olarak gelir.

Tüm Android telefonlarda olduğu gibi Sony Xperia modelinde de bu seçeneği görünür kılmanın bir yolu var. Bu şekilde USB Hata Ayıklama, Uyanık Kal, GPU Kullanımını göster, CPU Kullanımını göster, İşaretçi konumunu göster gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Sony Xperia’da ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktifleştirme yöntemi diğer Sony Xperia ailesi üyeleriyle aynıyken, bir çok Android işletim sistemi kullanan telefonlarla da benzerdir. İlk yapılması gereken Menü> Ayarlar> Telefon hakkında yörüngesini izlemek.

İlgili bölüme ulaştıktan sonra en altta yer alan ‘Derleme Numarası’ yazısı üzerine 7 kez dokunmaısınız.Üçüncü dokunuşunuzdan sonra telefon dokunuşlarınızı saymaya başlayacak ve 7. dokunuştan sonra ‘Artık siz bir geliştiricisiniz!’ şeklinde bildirimde bulanacak.

Geliştirici Seçenekleri’ni bir adım geriye giderek, ‘Telefon hakkında’ bölümünün üstünde görebilirsiniz.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA