franch english german arabic turkish

WhatsApp'ta bilinmeyen numaralar için çözüm! WhatsApp'ta bilinmeyen numaralar için çözüm!

Tarih: 2017-10-10 09:45 Kategori: teknoloji | Okundu: 2148

WhatsApp ekibi uzun zamandır gönderilen mesajların iptali üzerinde çalışıyor ve kullanıcılar özelliği 4 gözle bekliyorlar. Ancak geliştirilen diğer özellikler bir düzenli olarak iOS ve Android kullanıcılarına sunulmaya devam ediliyor.

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a, bilinmeyen numaralar için kartvizit uygulaması çözümü getirilmesi planlanıyor.


Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması WhatsApp'ta bilinmeyen numaralar tarihe karışıyor.

WhatsApp ekibi uzun zamandır gönderilen mesajların iptali üzerinde çalışıyor ve kullanıcılar özelliği 4 gözle bekliyorlar. Ancak geliştirilen diğer özellikler bir düzenli olarak iOS ve Android kullanıcılarına sunulmaya devam ediliyor.

Son günlerde WhatsApp Business sürümünü piyasaya sunan ve iş ile sosyal ilişkileri birbirinden ayıran platform, Facebook Messenger’da yer alan çıkartmaları da getirdi. Elbette yakın zamanda gelecek özelliklerin hepsi bunlarla sınırlı değil.

MAVİ TIK UYGULAMASI

Kullanıcılarına müşterileriyle etkili iletişimin yolunu açan WhatsApp Business, tıpkı Twitter ve Instagram’da olduğu gibi işletmelere ait profilleri doğrulayacak. Bunun için mavi tik uygulamasına benzer bir adım atılacak. Uygulamanın spam ve dolandırıcılık ihtimallerine karşı tutarlı bir seçenek olduğunu belirtelim.

YENİ ÇIKARTMA KOLEKSİYONU

Facebook Messenger'dan esinlenen ekip, WhatsApp arayüzüne çok sayıda çıkartma koleksiyonu getirmeye çalışıyor. Yakında Android ve iOS platformlarındaki kullanıcılar, arkadaşlarına ve ailelerine çıkartmalar gönderebilecekler. Bu özelliğin tek dezavantajı, Messenger’daki çıkartmaların aynı şekilde kopyalanacak olması. WhatsApp emojileri baştan aşağı değişiyor. Genel görünümleri daha büyük gözler ve belirgin çizgilerle güzelleşiyor. Dışarıdan bakıldığında çok fazla değişiklik gözükmeyebilir, ancak büyüyen telefon ekranlar ve yükselen çözünürlükler dolayısıyla beklenen bir yenilikti.

YEŞİL LOGO DEĞİŞİYOR MU?

WhatsApp’ın geleneksel yeşil logosu, platformun iş sürümünde ufak fakat radikal bir değişikliğe gidiyor. Nasıl karşılanır bilinmez ama bağımsız bir uygulama tasarlıyorsanız, bu değişim şart. Uzun süredir WhatsApp’ın arayüz renklerinde değişikliğe gideceği söylentisi vardı. Ancak yeni amiral gemilerinin ekran parlaklıkları arttırıldığından, kullanıcılar metin ile ilgili işlerini düşük ışıkta yapmaya başladılar. Bu yüzden WhatsApp ekibi uygulamaya gömülü bir gece modunun üzerinde çalışmaya başladı.

KARTVİZİT UYGULAMASI

Kullanıcılar bilinmeyen bir numaradan mesaj aldıklarında otomatik olarak bir kartvizit görecekler. Bu kartvizit üzerinde, karşıdaki kişinin farklı iletişim bilgileri yer alacak. Böylece mesajı alan kişiler karşıdakini kolayca tanıyabilecek ve iletişim kurma kararını verecekler. Diğer 6 özelliğin yanı sıra Android Oreo’lu cihazlar, WhatsApp için resim içinde resim özelliğine kavuşacaklar. Böylece uygulamalar arasında gezinirken WhatsApp’ı kapatmadan mesajlaşmaya devam edebilecekler. Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

2023 Peugeot 408 Tanıtıldı Tasarımı ve Özellikleri
2023 Peugeot 408 Ta...
eBay Türkiye'den çekiliyor!
eBay Türkiye'den çe...
Xiaomi telefonlarda önceden yüklü uygulamaları kaldırın
Xiaomi telefonlarda...
Android Rootsuz Uygulama Tamamen Nasıl Kaldırılır?
Android Rootsuz Uyg...
WhatsApp'ta yanlış mesaj derdine son!
WhatsApp'ta yanlış ...
Çenesiz doğan adam aradığı aşkı buldu!
Çenesiz doğan adam ...
1 değil, 2 değil, 3 hiç değil: Tam 14 kamerası olabilir!
1 değil, 2 değil, 3...
Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 tanıtıldı!
Qualcomm Snapdragon...
WhatsApp'a "olması gerekiyordu" dedirten bir özellik geliyor!
WhatsApp'a "olması ...
Telegram ücretli mi oluyor?
Telegram ücretli mi...