Chrome Artık Telefon Edebilecek! Chrome Artık Telefon Edebilecek!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-10-11 09:28 Kategori: internet | Okundu: 1461

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Chrome'un yeni özelliği sayesinde, PC'nizde internette gördüğünüz numaraları çevirmek için artık telefonunuzu elinize almanıza bile gerek kalmayacak.


Google, bilgisayarın başındayken monitörde gördüğünüz telefon numaralarını cep telefonunuza göndermenizi sağlayan bir işlevi test ediyor.

Chrome'a Telefon Numarası Gönderme İşlevi Geliyor

Telefonla internette dolaşırken bir telefon numarası gördüğünüzde, web adresi açar gibi numaraya dokunup, ardından ara düğmesine dokunarak arama yapabiliyorsunuz. Ancak masaüstünde aynısını yapmak mümkün olmuyor. Yeni seçenek, PC monitöründe gördüğünüz telefon numarasını tekrar yazmaya gerek kalmadan telefona göndermenizi sağlıyor. Chrome 78 betada bulunan işlev, yeni cihazdan cihaza sekme gönderme işlevine benzer bir biçimde çalışıyor.

Masaüstü Chrome'da bir telefon numarası gördüğünüzde bu numaraya tıklayıp yeni "Cihazlarınızdan arayın" menüsünü kullanarak, bağlı telefonlarınızdan birine numarayı gönderebiliyorsunuz. Web sayfasında telefon numarası üzerine köprü eklenmemiş olsa bile sağ tıklayarak aynı seçeneğe ulaşabiliyorsunuz.

Numara telefona ulaştığında, tek bir dokunuşla arama yapabiliyorsunuz. İşlev varsayılan olarak açık bulunuyor, ancak isterseniz chrome://flags/#click-to-call-context-menu-selected-text adresini açıp "Enable click to call feature on desktop when a phone number is selected" seçeneğini değiştirerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Beta aşamasındaki işlevin final sürüme ne zaman geleceği henüz belli değil.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Kamu Bankaları Yeni Kredi Paketlerini Yayınladı.( Çeyiz, Araba,Ev)
Kamu Bankaları Yeni...
Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...