Çıplak selfie çekmeyi önleyen telefon! Çıplak selfie çekmeyi önleyen telefon!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-02-19 17:04 Kategori: mobil | Okundu: 275

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Tone e20, Japonyada reşit olmayanların pişman olabilecekleri fotoğraf çekmelerini durdurmak için telefon üretildi.


2014’te Amerikada yapılan bir araştırmaya göre insanların %50’ye yakını birbirine çıplak fotoğraf veya video gönderdi. Aynı yıl Cosmo tarafındaın yapılan ankete göre kadınların %89’unun çıplak fotoğraflarını çektiğini buldu. Japon bir firma buna engel olabilmek için Tone e20 adlı telefonu üretti.

Tone e20, android 9.0 işletim sistemli cihazın satış fiyatını şirket 180 dolar olarak belirlemiş. 6.26 inç ekrana sahip ve üçlü kameraya sahip olup en dikkat çekici özelliği Smartphone Protection olarak göze çarpıyor. Telefonda parmak izi sensörü, 720p HD+ 13 MP kamera 2.0 GHZ işlemci hızı ve batarya 3.900 mAh bulunuyor. Çıplak selfie önleyen kamerası bulunan ayrıca çıplaklıktan şüphelenilen galerideki fotoğrafları galerinize kaydedilmesini Al teknolojisi kullanarak engeller.

Tone e20 Çıplak selfie çekmeyi önleyen telefon

Bu özellik, Japonyadaki gençleri pişman olabilecekleri fotoğraflardan ve gençlerden yararlanmak isteyenleri engellemek amaçlı piyasaya sürüldü. Tone e20 ayrıca çocukların uygunsuz bir fotoğraf çekmeye çalışmaları durumunda ebeveynleri uyaracak şekilde tasarlanmış.

Al, bir fotoğrafın içeriğini tanıma özelliğiyle Facebook ve Google gibi şirketler tarafından yasadışı içeriğin yayılmasını durdurmak için kullanılan bir uygulamadır. Ayrıca kullanım amacının aksine giyinik insanları çıplaklaştırma gibi hain amaçlarlada kullanılabilir.

Smartphone Protection, akıllı telefon koruması anlamına gelmektedir. Telefonunuzu kötü içeriklerden korumak amacıyla yüklenir.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Ülkelerdeki ölü sayısı artarken vaka sayısı 1 milyona yaklaştı
Ülkelerdeki ölü say...
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek yağıyor
'Biz Bize Yeteriz T...
Ülkelerdeki ölü ve vaka sayısı hızla artıyor
Ülkelerdeki ölü ve ...
Hastalık yayma oyunu Plague Inc. bu kez hastalıktan kurtaracak!
Hastalık yayma oyun...
Sony PS3 Mesajlaşma Özelliğini Ne Zaman Kaldıracak?
Sony PS3 Mesajlaşma...
Koronavirüse karşı eldiven takmak yanlış!
Koronavirüse karşı ...