Çoğu Kişinin Bilmediği Windows 10 Özelliği! Çoğu Kişinin Bilmediği Windows 10 Özelliği!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-04-25 16:56 Kategori: yazilim | Okundu: 1188

Bilgisayarınızı Neredeyse İlk Aldığınız Günkü Haline Getiren, Çoğu Kişinin Bilmediği Windows 10 Özelliği!

Microsoft’un son yıllarda pek çok yenilikle desteklediği işletim sistemi Windows 10’ta, çoğu kişinin keşfedemediği bir özellik var. Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaların kökünü kazıyan bu özellik, diğer hafıza temizleme uygulamalarından farklı olarak sisteme zarar vermeden çalışıyor.

Windows 10, bir Microsoft geleneği olan karmaşık arayüz tasarımlarıyla kullanıcıları zorladığı için pek çok özelliğin keşfedilmesi zor bir işletim sistemi. Eski Windows sürümlerinde yer alan Disk Birleştirici ya da Disk Temizleyici araçların yanı sıra, yeni bir hafıza temizleme seçeneği sınan Microsoft, bu özelliği alıp derinlerde saklamaya karar vermiş. Bize de sizin için ne işe yaradığını açıklama görevi düşüyor.

Silinen uygulamaların bıraktıkları çöp dosyalar, eski Windows sürümünden arda kalan parçalar ve internet sayesinde hafızayı şişiren gereksiz binlerce dosya, bilgisayarınızı yavaşlatıyor. Aynı zamanda yeni nesil hafıza birimi SSD’ler için tasarlanan Windows 10, HDD kullanan bilgisayarın Disk Kullanım yüzdesini yersiz bir şekilde %90’ların üzerinde de çıkartabiliyor. İşte tüm bu sorunları aşmak Windows 10’un Storage Sense özelliği ile çok kolay. 

1. Sol alt köşede yer alan bildirim sembolüne tıklayıp, "Tüm Ayarlar" kutucuğuna tıklayın:

2. Açılan "Windows Ayarları" penceresinden "Sistem" kutucuğuna tıklayın:

 


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA