Ecosia Arama Motoru, Amazon'daki yangından sonra yüzde 1150 daha fazla indirildi Ecosia Arama Motoru, Amazon'daki yangından sonra yüzde 1150 daha fazla indirildi

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-08-26 14:27 Kategori: internet | Okundu: 392

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Ecosia, Amazon yağmur ormanlarının yarattığı kamuoyu endişesi nedeniyle, arama uygulaması ve tarayıcı uzantısı için günlük indirmelerde bir gün içinde yüzde 1150'lük artışa ulaştı.


Geçtiğimiz hafta tüm dünyanın gündeminde, Amazon yağmur ormanları yangını vardı. Brezilya'da bulunan yağmur ormanlarının büyük bir kısmı çıkan yangında telef oldu. İnsanın kelimelere dökerken bile üzüntü içinde olduğu bu durum, teknoloji şirketleri açısından da dengelerin değişmesine neden oluyor.

Gelirin yüzde 80'i ile ağaç dikiliyor

Google'ın çevre dostu bir rakibi diyebileceğimiz arama motoru Ecosia, Amazon yağmur ormanlarının yarattığı kamuoyu endişesi nedeniyle, arama uygulaması ve tarayıcı uzantısı için günlük indirmelerde bir gün içinde yüzde 1150'lük artışa ulaştı. İlk bakışta Ecosia normal bir arama motoruna benziyor. Ancak şirket, arama reklamlarından gelen gelirin yüzde 80'ini ağaç dikmeye ayırıyor. Kısacası Ecosia, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor.

Bugüne kadar dikilen ağaç sayısı 65 milyon

On yıldır hizmet veren şirketin sıfırdan bir yazılımla arama motoru haline dönüşmediğini, arama sonuçlarını güçlendirmek ve reklamları görüntülemek için Microsoft'un arama motoru Bing ile ortak bir çalışma içinde olduğunu belirtelim. Şirket, kârının büyük kısmını Brezilya, Etiyopya ve Madagaskar gibi ülkelerdeki ağaç dikme projelerine harcıyor. Ecosia, bugüne kadar 65 milyondan fazla ağaç diktiğini söylüyor. 

Şirket, 22 Ağustos Perşembe günü Ecosia'nın kurulumlarının hızlandığını belirterek, Amazon yağmur ormanı yangınlarının uluslararası medyada ve sosyal medyada ciddi anlamda tepki çektiğini belirtiyor. Ecosia'nın bir gündeki ortalama indirme sayısı 20 bin iken, bu sayı yangından sonra 250 binlere ulaştı. Eğer indirme hızı bu şekilde devam ederse şirket, sadece ağustos ayındaki indirme sayısının 1 milyona ulaşacağını belirtti.

Şirket yetkilisi, Ecosia'nın perşembe günü Brezilya'da en iyi iOS uygulaması haline geldiğini ve dünya genelinde çok sayıda başka pazarda üst sıralarda yer aldığını da söyledi.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Ülkelerdeki ölü sayısı artarken vaka sayısı 1 milyona yaklaştı
Ülkelerdeki ölü say...
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek yağıyor
'Biz Bize Yeteriz T...
Ülkelerdeki ölü ve vaka sayısı hızla artıyor
Ülkelerdeki ölü ve ...
Hastalık yayma oyunu Plague Inc. bu kez hastalıktan kurtaracak!
Hastalık yayma oyun...
Sony PS3 Mesajlaşma Özelliğini Ne Zaman Kaldıracak?
Sony PS3 Mesajlaşma...
Koronavirüse karşı eldiven takmak yanlış!
Koronavirüse karşı ...