franch english german arabic turkish

Elon Musk'ın sosyal medya platformu X'ten iş arama aracı Elon Musk'ın sosyal medya platformu X'ten iş arama aracı

Tarih: 2023-11-22 09:35 Kategori: sosyalmedya | Okundu: 44477

Sosyal Medya ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

X'in denemelerini sürdürdüğü, LinkedIn benzeri iş arama aracının artık yayına girdiği bildirildi. Elon Musk'ın çok dile getirilen "her şeyin uygulaması" planına paralel özelliğin beta sürümü ağustos ayında doğrulanmış kullanıcılara sunulmuştu. Ancak aracın web sürümünün artık X'teki herkese açık olduğu söyleniyor. iOS ve Android sürümünün ise yakında kullanıma sunulması bekleniyor.


Bir zamanlar sohbet, çöpçatanlık, ödeme, sosyal medya ve taksi çağırma gibi hizmetleri tek bir uygulama içinde sunması nedeniyle “her şeyin uygulaması” olarak anılan WeChat’i öven Musk, “Twitter’ı ona yakın bir hale getirebilmek bile inanılmaz büyük bir başarı olur” demişti. Bu ve bunun gibi çıkışlar, herkesi Elon Musk'ın X'i "Her şeyin uygulaması"na çevirmekle ilgili bir plan kurduğu inancına itmişti. Nitekim yakın zamanda The Verge tarafından paylaşılan bir toplantının tam metni, tam da denildiği gibi, X'in yakın gelecekte "Her şeyin uygulaması" olabileceğini gösterecek şekilde, X'in kullanıcıların finansal dünyasının merkezi haline gelebileceği ve bir flört uygulamasına dönüştürebileceğini ortaya koymuştu.

X'TEN İŞ ARAMA ARACI!

Şimdi ise "Her şeyin uygulaması" planına paralel bir adım atılarak, X'in LinkedIn benzeri iş arama aracının artık yayına girdiği iddia edildi.

X'de iş ara

Engadget, konuyla ilgili haberinde, X'in iş arama özelliğinin, Elon Musk tarafından yönetilenler de dahil olmak üzere çok sayıda teknoloji şirketindeki açık pozisyonlarla doldurulmuş göründüğünü belirtti. Ayrıca şu anda SpaceX, Tesla ve Neuralink'in yanı sıra X ve Musk'ın en yeni girişimi x.ai için listelenen pozisyonlar olduğu söyleniyor.

Bu özellikte kullanıcılar iş ilanlarına ve açıklamalarına göz atabiliyor, ancak X'teki pozisyonlar için yapılacak bir başvuruyu bile tamamlamak için üçüncü taraf sitelere yönlendirme yapılıyor.

iş araı

Öte yandan şirketin bireysel ilanların platformda daha kolay paylaşılabilmesi için "iş kartlarını" test ettiği de söyleniyor.

DAHA İDDİALI PLANLARA DAİR İŞARET

Ancak şirketin "her şeyin uygulaması" planında iş ve kariyer odaklı özellikler için daha iddialı planları olduğuna dair bazı işaretler mevcut. Örneğin şirket, kısa süre önce gizlilik politikasını güncelleyerek "iş başvuruları ve önerileri" için kullanıcıların istihdam geçmişiyle ilgili verileri toplayabileceğini belirtti. Bu, X için bir tür işe alım özelliğine ya da ileride daha gelişmiş iş bulma özelliklerine işaret ediyor olabilir.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

OpenAl'ın yeni "metinden videoya" yapay zeka modeli 'Sora' büyük yankı uyandırdı
OpenAl'ın yeni "met...
Kira Bildirim Formu Nasıl Doldurulur?
Kira Bildirim Formu...
Yoğurt 500 gramdan büyük ambalajda satılamayacak!
Yoğurt 500 gramdan ...
Suudi Arabistan’da 70 yıllık aradan sonra içki satışı başlıyor!
Suudi Arabistan’da ...
Meclis 16 yaş altındaki çocukların sosyal medya kullanmasını yasakladı.
Meclis 16 yaş altın...
Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız Türkiye'ye dönme kararı aldı!
Astrofizikçi Dr. Um...
Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri listesi açıklandı...
Dünyanın en güçlü h...
Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi! İşte yeni abonelik ücretleri
Netflix Türkiye fiy...
Epstein'in 'Seks Adası' skandalı, dünyayı sarsıyor!
Epstein'in 'Seks Ad...
34 Yıl Sonra, 13 Yaşındaki Bir Genç İlk Defa Tetris'i Bitirdi!
34 Yıl Sonra, 13 Ya...