Facebook, anket uygulaması Viewspoints ile para dağıtacak' Facebook, anket uygulaması Viewspoints ile para dağıtacak'

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-02-22 13:22 Kategori: sosyalmedya | Okundu: 265

Resmen açıklandı! Facebook para dağıtacak

Sosyal Medya ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Facebook, anket uygulaması Viewspoints'e yeni özellikler ekledi. Bu özelliklerden birisiyle Facebook, ses kaydınızı paylaşmanız durumda size belirli bir miktar ücret ödeyecek. İşte Facebook'tan para kazanmanın yeni yolu...


Facebook Viewpoints uygulaması geçtiğimiz kasım ayında yayınlanmıştı. Google Play Anketler uygulaması gibi kullanıcılara anketler gösteren ve bunlar karşılığında kullanıcılara puan veren Facebook, puanlar belirli bir sayıya ulaştığında kullanıcılarına para ödüyordu. Facebook Viewpoints, duyurulduğu günden bu yana birçok Facebook kullanıcısının ilgisini çekti. Facebook da böylesine ilgi çeken uygulamasına bazı yeni özellikler kazandırdı.

Facebook Viewpoints ile para kazanma

FACEBOOK VİEWPOİNTS'E PRONUNCİATİONS DESTEĞİ

Facebook Viewpoints'e eklenen ''Pronunciations'' seçeneği ile kullanıcılarına para kazanmaları için başka bir yol daha sunacak. Pronunciations sayesinde kullanıcılar, ses kaydı tuşuna basarak ''Hey Portal'' diyecek ve ardından bir Facebook arkadaşının ismini telaffuz edecek. Bu görevi tamamlayan her kullanıcıya Facebook Viewpoints üzerinden 200 puanlık ödeme yapacak. Telaffuz görevini 5 kez başarıyla tamamlamanız durumunda Facebook size 5 dolar ( yaklaşık 30 TL) ödeme yapacak. Para kazanmayı hayli kolaylaştıran bu görev ne yazık ki güvenlik iddialarını da gündeme getirdi.

FACEBOOK SES KAYITLARINI İZİNSİZ KULLANAMAYACAK

Daha önce Cambridge Analytica skandalı yüzünden zarar gören Facebook, ses kayıtlarının sadece yapay zeka öğrenimini geliştirmek için kullanılacağını söylüyor. Sosyal medya devi, ses kayıtlarının ne Facebook'ta veya başka herhangi bir platformda izinsiz olarak kullanılmayacağının altını çiziyor.

Viewpoints pronunciations

Facebook Viewpoints'in yeni özelliği halihazırda ABD kullanıcıları tarafından deneniyor. Zaten kasım ayında itibaren ABD sınırları içerisinde hizmet veren uygulamanın çok yakın bir zamanda diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor. Bu ülkelerden biri Türkiye de olabilir. Bu yüzden Facebook'tan gelecek açıklamaları dikkatle dinlemekte fayda var.



Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek yağıyor
'Biz Bize Yeteriz T...
Ülkelerdeki ölü ve vaka sayısı hızla artıyor
Ülkelerdeki ölü ve ...
Hastalık yayma oyunu Plague Inc. bu kez hastalıktan kurtaracak!
Hastalık yayma oyun...
Sony PS3 Mesajlaşma Özelliğini Ne Zaman Kaldıracak?
Sony PS3 Mesajlaşma...
Koronavirüse karşı eldiven takmak yanlış!
Koronavirüse karşı ...
Zonguldak Valisi İlk kaybımızı verdik, 22 pozitif vaka var
Zonguldak Valisi İl...