franch english german arabic turkish

Facebook Instant Articles Kurulumu Wordpress Resimli Anlatım Facebook Instant Articles Kurulumu Wordpress Resimli Anlatım

Tarih: 2017-10-31 12:36 Kategori: yazilim | Okundu: 3644

Facebook Instant Articles Kurulumu Resimli Anlatım

Yazılım Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır Facebook ile ilgilenmediğimde dolayı Facebook'ta şu aralar popüler olan hızlı makale olayı ile birçok kişi gelir elde etmeye başlamış.


Dün sitem için başvuruda bulundum bugün onaylandıgını gördüm ve kurulumunu resimli bir şekilde anlatarak kod bilgisi olmadan sitenize eklentiyi kurararak başvuruda bulunarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Adım 1:
Öncelikle sitemize eklentiyi kuralım kullandıgım eklentinin adı "Instant Articles for WP" bu eklentiyi iki farklı yoldan ekleyebiliriz.
FTP ile eklenti yükleme
Ftp ile eklentiyi yüklemek isteyen arkadaşlar Instant Articles for WP eklentisini indirerek zipten çıkararak içerisindeki /wp-content/plugins/ klasörü içerisine yükleyelim daha sonra Wp-admin> Eklentiler>Yüklü eklentiler kısmına girerek eklentimizi etkinleştirelim.
Admin Paneli ile eklenti yükleme
Sitemizin admin paneline girerek aşağıda resimlerde yapılanları yaparak eklentimizi yükleyelim..
Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra 1-2 dakika içerisinde eklenti sitemize yüklenmiş olacak ve "Hemen yükle" butonu "Etkinleştir" olarak değişecektir hemen eklentimizi etkinleştirelim.Admin panelinin sol alt tarafında "Instant Articles" isimli bölüm oluşacaktır oraya girelim ve aşağıdaki işlemleri yapalım.

Yukarıdaki resimdeki işlemleri yaptıktan sonra Hızlı makaleler için kaydolma işlemleri yapalım.https://www.facebook.com/instant_articles/signup bu adrese girelim sonra resimlerdeki işlemleri yapalım.


Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

Resim 5 :

Yukardaki resimdeki işlemi yaptıktan sonra Eksik logo hatasının çözümü gidecektir.

Resim 6:


Para Kazanmayı aktif etmek için yukarıdaki işlemi yapmanız gerekmektedir ve sizin için otomatik uygulama oluşturacaktır "Sayfa adı - Instant Articles" şeklinde.

Resim 7 :Başvuru işlemimiz bitti ben başvurumu dün gece yaptım 8 saatte onaylandı şuanda da kullanmaktayım normal bağlantılara göre erişimi biraz daha fazla açmakta bu şekilde paylaşımlar. Başvurunuz onaylandıktan sonra sitenizden reklamı aktif etmeniz gerekmekte onun içinde aşağıdaki işlemleri yapalım.https://developers.facebook.com/apps/ adresine girerek uygulamamızı seçtikten sonra Audience Network kısmına girerek gerekli id numaramızı alalımSon olarak uygulamamızı yayınlanamamız gerekmektedir aşağıdaki işlemi yapmanız gerekmektedir.


Yukarıdaki işlemleri sorunsuzca tamamladı iseniz artık sayfanızda paylaştıgınız bağlantılar mobilde hızlı makale olarak gözükecektir.


Google Analytics Ekleme


Ödeme ayarları


ÖDEME ALABİLMENİZ İÇİN USD HESABINIZIN İBAN BİLGİLERİNİ GİRİN.

r10.net'den Alıntıdır.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Windows'ta ve Chrome'da açık tespit edildi
Windows'ta ve Chrom...
The Witcher'ın 2. Sezonundan İlk Video Yayınlandı
The Witcher'ın 2. S...
Kripto parada ibre aşağı döndü!
Kripto parada ibre ...
Çıplak dizisinin 2. sezonu başladı
Çıplak dizisinin 2....
Araç muayene gecikme bedelleri yeniden düzenleniyor!
Araç muayene gecikm...
TikTok, Biyometrik Verileri Toplamaya Hazırlanıyor!
TikTok, Biyometrik ...
Standart Twitter ile Ücretli ‘Twitter Blue’ Arasındaki Farklar
Standart Twitter il...
Joker 2 için geri sayım başladı!
Joker 2 için geri s...
‘Sessiz Bir Yer 2’ açılışında rekor kırdı!
‘Sessiz Bir Yer 2’ ...
Microsoft, yeni nesil Windows işletim sistemini tanıtacağı tarihi açıkladı.
Microsoft, yeni nes...