Facebook'un çöpçatanlık uygulaması Dating, 32 ülkede daha kullanıma sunuldu Facebook'un çöpçatanlık uygulaması Dating, 32 ülkede daha kullanıma sunuldu

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-10-23 11:52 Kategori: sosyalmedya | Okundu: 574

Sosyal Medya ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Daha önce TikTok ve Snapchat'e ait özellikleri platforma entegre etmesi ile gündeme gelen Facebook'un son dönemde hedefinde Tinder var. 


Sosyal medya devinin Tinder‘a rakip olarak geliştirdiği çöpçatanlık servisi Facebook  Dating geçtiğimiz yıl ABD'de kullanıma girmişti. 

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Facebook Dating sonunda Avrupa'ya da açıldı. Özellik Avrupa'daki 32 ülkede daha kullanıma sunuldu. 

Facebook'un çöpçatanlık uygulaması

Peki Facebook Dating nasıl çalışıyor? Dating  servisinde ilk olarak her şey ana profillerden ayrı tutuluyor. Başka bir deyişle çöpçatanlık uygulamasını kullanırken ana profilinizi kullanmak zorunda değilsiniz. 

Facebook Dating'i kullanan kişiler sadece isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor ve aynı işlemi yapan diğer kullanıcıları görebiliyor. 

Facebook'un bünyesinde bulunan birbaşka sosyal medya platformu olan Instagram ile de entegre olabilen uygulama, arkadaş listenizdeki kişilerle sizi eşleştirmiyor. 

Ancak platformda yer alan 'Secret Crush' isimli özellik kullanıcılara 8 farklı Facebook ya da Instagram arkadaşını seçme imkanı veriyor. 

Bu kişiler sizin onları seçtiğinizi kesinlikle görmüyor. Eğer onlar da sizi seçerse Facebook bu iki kullanıcıya durumu haber veren bir mesaj gönderiyor. 

Facebook söz konusu uygulamayı ilk olarak 2018 yılında California’nın San Jose şehrinde düzenlenen F8 geliştiriciler konferansında duyurmuştu. 

Bir yıl sonra ABD'de kullanıma giren özelliğin Sevgililer Günü'nde Avrupa'ya açılması planlanmış ama AB regülasyonları nedeniyle bu plan ertelenmişti. Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Google Task Mate uygulaması ile para kazandıracak!
Google Task Mate uy...
Honor Watch GS Pro Türkiye'de satışa çıktı!
Honor Watch GS Pro ...
İnsanlarda yaşlanma sürecini tersine çevirmeyi başardık!
İnsanlarda yaşlanma...
Hızlı ve Öfkeli 9'un Vizyon Tarihi Belli Oldu
Hızlı ve Öfkeli 9'u...
Sarılabilir telefon gerçek oldu! İşte tasarımı ve özellikleri
Sarılabilir telefon...
Apple'ın tarihi ürünleri Türkiye'de satışa çıktı! İşte fiyatları
Apple'ın tarihi ürü...
Windows 10X aralık ayında gelecek!
Windows 10X aralık ...
Megan Barton Hanson, Instagram hesabından takipçilerinin sorularını yanıtladı.
Megan Barton Hanson...
Yeni Renault Captur Türkiye fiyatı açıklandı!
Yeni Renault Captur...
WandaVision’ın yayın tarihi belli oldu
WandaVision’ın yayı...