Yazar Mesaj
Kaan #873   2020-02-01 09:42 GMT        

Yönetici

Çevrimiçi durum

899 mesajları
https://ntka.org

SpamAssassin e-posta başlıklarının içeriğine ve body kısmına göre spam mesajları tanımlamak için çalışan otomatik bir e-posta filtreleme sistemidir. SpamAssassin sayesinde spam olarak işaretlenmiş mesajları otomatik olarak silebilir bir e-posta adresini veya domaini blacklist/whitelist olarak ekleyebilirsiniz. SpamAssassin spam karakteristiklerini her bir e-posta mesajı için inceler.


spam mail engelleme

SpamAssassin kullanabilmemiz için etkinleştirmemiz gerekmektedir.

spam mail

Varsayılan ayar olarak filtre değeri “5” olarak gelir, hassasiyet derecesini sonradan arttırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu “İstenmeyen Postayı Otomatik Silme” seçeneğinin aktif olmaması gerekmektedir. aksi halde spam olarak algılanan postalar otomatik olarak silinecektir.

cpanel spam mail

Apache SpamAssassin-yapılandır” seçeneğini tıkladığımızda ise blacklist from kutucuğunun içerisindeki E-mail adresine göre filtreleme adresi yapabilir adresi blackliste alabilirsiniz. Aynı şekilde mail adresini whiteliste alarak spam olarak gözüken ancak sizin için önemli maillerin alınmasını sağlar. Bazı email adresle spam yapmasına rağmen spam filtrelerinden geçmektedir bu durumda mailin size ulaşmaması için blacklist-from a bu mail adresini eklemelisiniz. Son olarak bu konfigürasyonun aktif olması için en altta yer alan Kaydet butonuna basmalısınız.

cpanel spam mail engelleme