Google, Chrome'un Ücretli Eklentilerini Kapattı! Google, Chrome'un Ücretli Eklentilerini Kapattı!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-01-30 14:50 Kategori: internet | Okundu: 503

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Chrome'un web mağazasında bir şeylerin ters gittiğini fark eden Google, şaşırtıcı bir karara imza attı!


Google, Chrome web mağazasında yaşanan dolandırıcılık üzerine tüm ücretli eklentileri geçirici olarak kapatmak zorunda kaldı.

Firma, bir önlem olarak ticari eklenti yayınlamayı ve güncellemeyi de bir süre için askıya aldı. Askıya alınan eklentiler, önden ödeme gerektiren, aylık ödemelere sahip olan veya uygulama içi satın almalar sunan eklentilerden oluşuyor.

chrome

Google mühendislerine göre dolandırıcılık, bu ayın başında "toplu ölçekte" başladı. Firmanın getirdiği engel, Dashlane, Comeet gibi ücretli bütün eklentileri de etkilemiş durumda. Firma, bu geçici önlem sırasında "uzun vadeli bir çözüm" bulmak için çalışacak. Engelin ne zaman kaldırılacağına dair bir bilgi ise verilmedi.

Google, eklentileri engellediğini henüz duyursa da bazı uygulama geliştiricileri, Google'ın ücretli eklentilerin güncellemelerini sessizce engellediğini söylüyor. Engelleme sonrasında geliştirici, uygulamasını güncellemek veya yeni bir ücretli eklenti yayınlamak isterse "Spam and Placement in the Store" şeklinde bir hata mesajıyla karşılaşıyor.

Web tarayıcısı mağazalarında zararlıların dolaşması, Google'a has bir durum değil. Mozilla, Firefox eklenti mağazasından 200 şüpheli eklentiyi kaldırdığını henüz duyurdu.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Samsung, kullanıcıların bilgilerinin çalındığını kabul etti.
Samsung, kullanıcıl...
Uzay turizmi için Virgin Galactic'e rekor başvuru!
Uzay turizmi için V...
Koronavirüs kabusu büyüyor!
Koronavirüs kabusu ...
Google, Gizli WhatsApp gruplarını ifşa etti!
Google, Gizli Whats...
Coronavirüs salgınında son gelişmeler!
Coronavirüs salgını...
iOS 14'ün Ekran görüntüsü ortaya çıktı!
iOS 14'ün Ekran gör...