Google Play’in en çok indirilen oyunu belli oldu! Google Play’in en çok indirilen oyunu belli oldu!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-03-17 10:09 Kategori: oyun | Okundu: 1468

Kiloo Games tarafından geliştirilen ve 2012 yılında yayınlanan Subway Surfers, mobil cihazlar için yıllardır popülerliğini yitirmeyen nadir oyunlardan birisi.

Tren yolunda koşarak altınların toplandığı oyun basit yapısına rağmen puanların diğer arkadaşlar ile karşılaştırması ile bağımlılık yapar hale geliyor. 2012 yılı Mayıs ayında Google Play’e dahil olan oyun ile bir dünya rekoruna imza atıldı.

Subway Surfers 1 milyar indirmeye ulaştı!

Şu anda geliştirme sürecini yürüten Sybo ve Killo Games, uzun yıllar geçmesine rağmen şu anda günlük 20 milyondan fazla oyuncuya ev sahipliği yapan oyunun, Google Play Store’da 1 milyardan fazla kez indirilen ilk oyun olduğunu açıkladı.

Büyüme ivmesin her geçen yıl yükselen oyun, Android ve iOS platformlarında 2015 yılında toplamda 350 milyon kez indirildi. 2016 yılında ise 330 milyon kez indirilen oyun, 2017 yılında 400 milyon indirme ile üst sıralardaki yerini korudu.

Subway Surfers ile birlikte başarılı bir çıkış sağlayan Temple Run ise, maalesef kısa bir süre içerisinde popüleritesini yitirmişti. Bunun yanı sıra Subway’in sadece iOS ve Android desteği ile sınırlı bir oyun olmadığını hatırlatmak isteriz.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA