franch english german arabic turkish

HP LaserJet 2050 yazıcı kurulumu nasıl yapılır HP LaserJet 2050 yazıcı kurulumu nasıl yapılır

Tarih: 2020-11-07 14:11 Kategori: bilgideposu | Okundu: 986

HP LaserJet 2050 yazıcı kurulumu nasıl yapılır

Bir HP Deskjet 2050 yazıcı satın alma isteği, cihazın özel kullanım için mi yoksa ofis kullanımı için mi satın alındığına bakılmaksızın birçok müşteri için ortaktır. Bu tür teknik cihazların üreticisi, üretilen cihazların mükemmel kalitede olması nedeniyle yüksek bir güven kazanmayı başarmıştır. Bir HP Deskjet 2050 yazıcı satın alarak bir müşteri uzun bir hizmet ömrüne güvenebilir.


Gerekirse, HP LaserJet 2050 yazıcının kurulumu ve yapılandırması kullanıcı tarafından yapılabilir.

Ne yazık ki, satın alma sevinci, teknik aygıtın yeni sahibinin HP Deskjet 2050 yazıcısını nasıl kuracağını çözemediği için gölgede bırakılabilir.Tabii ki, bu sorunun bir çözümü servis merkezi ya da ücretli hizmetler sunan deneyimli kullanıcılarla iletişim kurmaktır. 

Bununla birlikte, biraz taktikleri değiştirmeyi, uzmanlarla iletişim kurmak için acele etmeyi değil, teknik okuryazarlıklarını arttırma çabalarını yönlendirmeyi öneriyoruz. HP Deskjet 2050 yazıcının nasıl kurulacağına ilişkin önerileri incelemek için zaman ayırın, daha sonra bu tür manipülasyonları gerçekleştirmede özel bir zorluk olmadığını anlarsınız, bu nedenle dış yardımlara başvurmanın hiçbir anlamı yoktur.

Kurulum ve bağlantı

Aygıt bağlama konusunda pratik deneyimi olmayan HP Deskjet 2050 sahiplerinden biriyseniz, bu küçük sorunu gidermenize yardımcı oluruz. Talimatları okuduktan sonra, hangisine dayanarak, sadece yazıcıyı kolayca kuramayacaksınız, aynı zamanda gerekli tüm ayarları yapabileceksiniz.

HP LaserJet 2050 yazıcı kuruluma hazırlama

Yazıcınızı paketinden çıkarın, mevcut aksesuarları inceleyin. Şimdi USB kablosunun bir ucunu cihazın arka soketine, diğer ucunu bilgisayarınızın USB portuna bağlayın.

Kişisel bilgisayarın yeni cihazı tanımlaması için, yazıcının güç düğmesine basın. Şu anda, bir gösterge yanmalı, bağlantı prosedürünün hala algoritmaya göre, başarısızlıkla yapılmakta olduğunu duyurmak zorundadır.

Ekranda görüntülenecek her şeyi dikkatle izleyin, bilgisayarı bağladıktan hemen sonra bilgisayarı yeni bir cihazın keşfedeceğini rapor edin. Şimdi normal çalışmasını sağlamak için, yazıcının kullanıcı tanımlı görevleri gerçekleştiremeyeceği sürücüleri yüklemek gerekir.

Sürücüler tedarik edilebilir, bu nedenle paketin içeriğini tekrar kontrol edin. Kapsamlı bir inceleme yaptıysanız, ancak ne yazık ki bir sürücü diski bulamadıysanız, panik yapmamalısınız.

Bir tarayıcı açın, arama kutusuna, yazıcı modelinin zorunlu göstergesi olan sürücüyle ilgili bir sorgu girin. Çoğu durumda, istediğiniz sürücünün bulunduğu bağlantılar için çeşitli seçenekler sunulur.

İPUCU. Kontrol edilen ve daha sonraki hangi aktif virüs saldırılarının dışlandığı ziyaret edilirken en iyi kaynağı kullanın. Birçok deneyimli kullanıcı üreticinin resmi web sitesini kullanmanızı tavsiye eder. Yalnızca bu olasılık hariç tutulursa, sürücüyü üçüncü taraf kaynaklardan indirmeye başvurunuz.

HP üreticisinin resmi web sitesini ziyaret ettiğinizde, yazıcınızın modeline girmeniz gereken küçük bir pencere bulacaksınız. Bundan hemen sonra, birkaç indirme bağlantısı görünecektir. İşletim sisteminizin bitliğine karşılık gelen bağlantıyı kullanın. "İndir" düğmesine tıklayıp bu işlemin tamamlanmasını beklemeye devam ediyor.

HP LaserJet 2050 yazıcı Sürücü kurulumu

Hazırlık çalışması tamamlandığında, sürücünün kurulumu sırasında yazıcının bilgisayara bağlı olmaması için USB kablosunu çıkarın. Sürücünün kaydedildiği klasöre gidin, "Sürücü" dosyasına tıklayın. Bundan sonra, yükleme işlemi otomatik olarak devam edecektir. Yüklemenin son aşamasında, kullanıcıyı yazıcıyı PC'ye bağlamaya yönlendiren bir mesaj görünecektir.

Doğal olarak, şu anda USB kablosunu yeniden bağlamanız gerekir. Sürücü yüklendikten sonra, cihazın kurulmasını içeren bir sonraki kritik adıma geçebilirsiniz. Bağlı yazıcı otomatik modda yapılandırılmıştır, bu nedenle bu tür manipülasyonlar gerçekleştirilirken endişelenmelere ve yanlış anlamalara gerek yoktur.

DİKKAT. Aniden bir şeyler ters gittiğinde alarm vermeyin. Hatayı her zaman düzeltebilirsiniz. Bunu yapmak için, güç düğmesini on saniye basılı tutarak ayarları sıfırlamanız yeterlidir.

Yazıcı hala başarılı bir şekilde çalışmıyorsa, sürücüyü yeniden yükleyebilirsiniz. Belki de ilk indirme sırasında, sürücünün yanlış indirildiğinden veya hatalı bir şekilde yüklendiğinden dolayı teknik bir arıza meydana geldi.

Yazıcıyı yüklemek için başka bir seçenek var. Bunu yapmak için bir sürücü aramanıza bile gerek yok. Önce cihazı bağlayın, sonra “Başlat” düğmesini tıklayın, “Yazıcılar ve Aygıtlar” satırına gidin.

Açılan pencerede, işletim sisteminize hangi cihazların bağlanabileceğini görselleştirebilirsiniz. HP Deskjet 2050 modelinizi bulun, vurgulamak için bir kez tıklayın ve ardından biraz daha yüksek olan “Install” düğmesine tıklayın. Yükleme işlemi otomatik olarak gerçekleşecektir.

Kurulum sihirbazı konumun sürücüyü kaydetmesini isteyebilir. Bu teklifi reddedebilirsiniz, ardından sihirbaz yalnızca sabit disk alanına değil, Internet kaynaklarına da uzanan otomatik bir arama gerçekleştirir.

Yazıcı başarıyla yüklendikten sonra, bir test sayfası yazdırabilir ve yüksek kalitede olduğundan emin olabilirsiniz.

HP Deskjet 2050 baskı aygıtının kurulum ve kurulumuna zorluklar eşlik etmez, bu tür manipülasyonlar yapılmadan önce kullanıcı önerileri dikkatlice okur ve bu sürece eşlik edecek tüm nüansları anlarsa.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.