Huawei App Gallery, Play Store kadar iyi mi? Huawei App Gallery, Play Store kadar iyi mi?

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-02-26 15:29 Kategori: mobil | Okundu: 682

Huawei, kendi uygulama mağazası App Gallery'den övgüyle bahsediyor, peki mağaza gerçekten Play Store kadar iyi mi?

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Huawei'nin CEO'su Richard Yu, Huawei Mate XS'nin tanıtıldığı etkinlikte geliştiricilerden bir istekte bulundu ve uygulamalarını yeni App Gallery'ye getirmelerini istedi. Yönetici, Huawei'nin Google ve Apple kadar iyi bir uygulama deneyimi sunabileceğini iddia etti.


ABD'nin Huawei yasağı sonrasında Huawei, Play Store dahil Google hizmetlerinden mahrum kalmış, bundan dolayı kendi uygulama platformunu güçlendirmek zorunda kalmıştı. Aylık 400 milyon potansiyel kullanıcısı bulunan Huawei App Gallery, geliştiricilerin ilgisini çekebilecek bir büyüklüğe sahip.

Huawei, kendi uygulama mağazası App Gallery'den övgüyle bahsediyor, peki mağaza gerçekten Play Store kadar iyi mi?

Huawei, App Gallery'den "birçok uygulamayı indirip çalıştırabileceğinizi" söylüyor. Mağazada Amazon, Booking.com, SnapChat, TikTok, Dominos gibi bazı önemli uygulamalar bulunuyor. Ancak bazı büyük eksikler de var. WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger, Netflix ve eBay, bu eksikler arasında.

Google Maps, YouTube, Gmail, Google Drive ve Google Photos gibi Google uygulamalarının ise App Gallery'ye eklenme ihtimali bulunmuyor. Diğer uygulamalar ise geliştiriciler, Huawei'nin platformuna harcayacakları zaman ve işgücüne değeceğini düşündüklerinde mağazaya gelebilir.

Bu noktada Huawei'nin geçmişte kendi mobil platformunu oluşturmaya çalışan ve başarısız olan Microsoft, BlackBerry gibi firmaların farkında olması gerekiyor. Kendi uygulama mağazanızı yapmak kolay bir iş değil. Yine de Huawei'nin durumunda firmanın bir şeyler yapması gerektiği doğru, üstelik firma Android uygulamalarını kullandığından baştan aşağı yeni bir platform oluşturmaya çalışmadığı ve işinin daha kolay olabileceği açık.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Prizi Unutturan Telefon Çıktı
Prizi Unutturan Tel...
53 uygulama iPhone panosuna erişiyor!
53 uygulama iPhone ...
iOS 14 yenilikleri belli oldu! iOS 14 ne zaman gelecek?
iOS 14 yenilikleri ...
Skoda Octavia G-Tec tanıtıldı!
Skoda Octavia G-Tec...
Google haber içeriği başına ödeme yapacak!
Google haber içeriğ...
Bay Yanlış 2. bölüm fragmanı yayınlandı!
Bay Yanlış 2. bölüm...