franch english german arabic turkish

Instagram'a gönderi planlama özelliği geliyor! Instagram'a gönderi planlama özelliği geliyor!

Tarih: 2022-11-11 12:53 Kategori: sosyalmedya | Okundu: 122131

Instagram'a "Schedule Posts" özelliği geliyor.

Sosyal Medya ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Instagram kullanıcıları için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ancak Instagram, bazı kullanıcıları sevindirecek ve hatta 'sonunda' dedirtecek yeni bir özelliğin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni özellik, Instagram kullanıcıları tarafından yıllardır bekleniyordu ve şimdi resmen Instagram'a geliyor. Instagram'ın "Schedule Posts" özelliği çok fazla kullanılacak gibi duruyor. Anlaşılan bu özellik, Instagram'da paylaşım yapmayı seven kullanıcıları bir hayli sevindirecek.


iOS ve Android uygulamasıyla hizmet veren Instagram kullanıcılarına yeni özellikler sunma adına çalışmalarını sürdürüyor. Instagram'ın bazı özellikleri ise önceden fark edilebiliyor. Bu konuda çalışmalar yapan birçok kişi bulunuyor. Bu kişiler Instagram'ın yeni özellikleri hakkında önceden keşifler yapıp bizlere eklenebilecek Instagram özellikleri hakkında bilgi verebiliyorlar. Nitekim Instagram'ın sevindiren yeni özelliğinde de durum aynen böyle oldu. Bu özellik, Matt Navarra'nın paylaştığı bir tweet'te görülmüştü. 

Instagram'ın "Schedule Posts" özelliği

İŞTE INSTAGRAM'IN YENİ ÖZELLİĞİ!

Bu haberimizde, Instagram'ın "Schedule Posts" özelliği diyerek duyurduğu, Instagram'da gönderi planlamaya yarayan özellikten bahsediyoruz.

Instagram, içerik üreticileri için uygulamasına bir içerik planlama özelliği getirdi. Bu özellikle birlikte içerik oluşturucular 75 gün sonrasına kadar bir fotoğrafı, bir carousel'i veya Reels'ı planlayabilecek. Böylece direkt Instagram üzerinden planlama yapılabilecek. Ancak planlama özelliğini yalnızca 'profesyonel' hesaplar kullanabilecek. Bu özellik önümüzdeki haftalarda tüm dünyada kullanıma sunulacak.

gönderi planlama

INSTAGRAM'DA NASIL GÖNDERİ PLANLANIR? İŞTE INSTAGRAM'DA GÖNDERİ PLANLAMA ADIMLARI

  • Bir gönderi oluşturmaya başlayın
  • Gönderiyi paylaşmadan önce, "kişileri etiketle", "konum ekle", "müzik ekle" seçeneklerinin çıktığı sayfada bulunan "gelişmiş ayarlar"a tıklayın
  • "Bu gönderiyi planla" seçeneğine basın
  • Gönderinin paylaşılmasını istediğiniz gün ve saati seçin.
  • Geri dönün ve "planla" seçeneğine tıklayın.

Özelliğin duyurusunu Instagram'ın Başkanı Adam Mosseri yaptı. Mosseri ayrıca bir özelliğin daha duyurusunu gerçekleştirdi.

 

TASARIM YENİLENDİ

Instagram'ın masaüstü sürümün kullandıysanız, mobil sitesinin bir kopyası gibi göründüğünü bilirsiniz. Şirket şimdi büyük ekranlar için yenilenmiş bir Instagram tasarımı sunuyor.

yeni Instagram

Mosseri'ye göre bu yeni tasarım daha temiz, daha hızlı ve kullanımı daha kolay. Yeni tasarım, ana sayfa, arama, mesajlar ve bildirimler gibi menüleri ve simgeleri yan bölmeye taşıyor. Eski tasarımda birçok seçenek üst kısımda yer alıyordu.

Kullanıcılara yavaş yavaş sunulan bu yeniden tasarım, farklı sekmeler arasında geçiş yaparken Instagram'ı büyük monitörlerde kullanmayı kolaylaştıracak.


Kaynak: https://www.mynet.com/instagram-dan-sevindiren-ozellik-yillardir-bekleniyordu-kullanicilara-sonunda-dedirtecek-110107067926


Yorumlar: (1)

1.   Gönderen zenginanahtar.com
2022-11-17 17:55

Güzel olmuş 

 

Kripto Paralara İki Adet Vergi Geliyor!
Kripto Paralara İki...
Diyanet, lüks aracın ardından 'özel yemek' listesiyle gündem oldu
Diyanet, lüks aracı...
Instagram'da ortak paylaşım nasıl yapılır?
Instagram'da ortak ...
Benedict Cumberbatch'ın yeni dizisi Eric'in afişi paylaşıldı!
Benedict Cumberbatc...
Süper Mario'nun yeni animasyon filmi 2026'da vizyona girecek!
Süper Mario'nun yen...
3 bin 499 dolarlık Apple Vision Pro için iadeler başladı!
3 bin 499 dolarlık ...
'3 Cisim Problemi' dizisi için geri sayım başladı...
'3 Cisim Problemi' ...
OpenAl'ın yeni "metinden videoya" yapay zeka modeli 'Sora' büyük yankı uyandırdı
OpenAl'ın yeni "met...
Kira Bildirim Formu Nasıl Doldurulur?
Kira Bildirim Formu...
Yoğurt 500 gramdan büyük ambalajda satılamayacak!
Yoğurt 500 gramdan ...