Kabus uygulama WhatsApp Gold geri döndü! Kabus uygulama WhatsApp Gold geri döndü!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-03-27 16:13 Kategori: mobil | Okundu: 586

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

WhatsApp kullanıcılarının WhatsApp Gold geri döndü. Kullanıcılara kendini 'ücretli ve daha yetenekli WhatsApp' sürümü olarak tanıtan ancak zararlı yazılım içeren WhatsApp Gold, koronavirüs salgınından yararlandı ve yeniden ortaya çıktı. Peki nedir bu WhatsApp Gold?


WhatsApp'ın resmi tek bir uygulaması var; O da bizzat WhatsApp tarafından yayınlanan iOS ve Android mobil uygulaması. Bunlar dışında WhatsApp'ın 'kişisel kullanım için' herhangi bir resmi mobil uygulaması bulunmuyor. Ancak dönem dönem kendini resmi WhatsApp uygulamasıymış ya da WhatsApp ile anlaşması varmış gibi tanıtan türlü uygulamalar ürüyor. Bunlardan biri de WhatsApp Gold.

WHATSAPP GOLD GERİ DÖNDÜ

WhatsApp Gold adını aslında ilk defa duymuyoruz. Daha önce birçok kez zararlı yazılım indirmeye çalıştığı, bu yüzden adının sahtekarlık suçlamalarına karıştığı WhatsApp Gold, koronavirüs salgını nedeniyle insanların WhatsApp kullanımlarını arttırması ile birlikte yeniden kullanıcıları zor durumda bırakmaya başladı. Peki WhatsApp Gold ne yapıyor da kullanıcıları zor durumda bırakıyor?

WhatsApp Gold

WHATSAPP GOLD TANITIMIYLA TUZAĞA DÜŞÜRÜYOR

WhatsApp Gold, WhatsApp deneyimini arttırmak isteyen kullanıcılara kendisini 'daha üstün ve ünlüler tarafından tercih edilen uygulama' olarak tanıtıyor. Kullanıcılara bu tanıma kanıp WhatsApp Gold'u indirdiklerinde, uygulamadan gelen bir uyarıyla karşılaşıyor. Uyarı kullanıcılara 'daha iyi özelliklere kavuşmak için' ek dosyalar indirmesi gerektiğini söyleyip yönlendiriyor. Yönlendirme sonucu dosyayı indiren kullanıcılar, sadece WhatsApp Gold dosyalarını değil zararlı yazılımları da indiriyor. Böylece kişiler bilgilerini kendi elleriyle hacker'ların eline kaptırıyor.

RESMİ WHATSAPP UYGULAMASINDAN ŞAŞMAYIN

WhatsApp, WhatsApp Gold gibi uygulamalar için kullanıcılarını her defasında uyarıyor fakat kullanıcılar arasında her zaman uyarılara kulak asmayan bir kesim var. Lütfen WhatsApp'ın resmi uygulamaları dışında bir uygulama kullanmayın.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Kamu Bankaları Yeni Kredi Paketlerini Yayınladı.( Çeyiz, Araba,Ev)
Kamu Bankaları Yeni...
Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...