franch english german arabic turkish

Koç Burcu Taşları (21 Mart-20 Nisan) Koç Burcu Taşları (21 Mart-20 Nisan)

  Tarih: 2019-09-28 09:49 Kategori: degerlitaslarveburclar | Okundu: 1097

Koç Burcu Taşları (21 Mart-20 Nisan)

Koç Burcu‘nun sembol taşı hematit’tir. Hematit Türkiye’ de oldukça yaygın olarak bulunmaktadır ve bir demir oksit mineralidir. Koç Burcunun özelliklerinden Azim ve enerjiyi temsil eder.


Hematit Barış ve refah taşıdır.Hematit taşı işlenmesi sırasında suyuna kırmızı renk verdiğinden kan taşı da denilmektedir.  Ayrıntılı bilgi için Hematit yazımızı inceleyebilirsiniz.

Koç Burcu Taşları

Koç Burcu Taşları: Elmas, Yakut, Ateş Opal, Ametist, Sitrin, Ametrin, Hematit (Kantaşı), Pirit, Akuamarin

Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Pembe Turmalin (Rubelit), Kristal Kuvars, Jasper, Anyolit, Aventurin, Bornit, Çeroit, Dağ Kristali, Granat, Gül Kuvars, Güneş, Kiyanit, Kunzit, Manyetit, Mercan, Rodokrosit, Rutilli Kuvars, Yeşim, Zümrüt

Koç Burcu Genel Özellikleri

Kuzey Yarım Küre’de ilkbaharın, Güney Yarım Küre’de ise sonbaharın başlangıcı Güneş’in Koç’u ziyareti ile başlar. Zodyağın ilk burcudur. Yönetici gezegeni Mars’tır. Ateş elementinden ve öncü burçlardandır. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. 21 Mart ve 20 nisan tarihleri arasında doğanlar, Koç burcunun özelliklerini gösterir. Koç, vücutta başı yönetir. Stres kaynaklı baş ağrıları, migren, yüksek tansiyon, diş sorunları gibi rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalıdır.

Doğal bir liderdir. Cesur ve girişimcidir. Hiç kimsenin başlamaya cesaret edemeyeceği işlere kalkışır; bunların altından kendine olan inancı ve kuvvetli mücadele gücü ile kalkar. Başkalarını da yeni başlangıçlar yapmaları konusunda yüreklendirip, heveslendirir. Onun için olmaz diye bir şey yoktur. Savaşçı yönü bir hayli gelişmiştir. Deli cesareti dediğimiz bir cesarete sahiptir. Bir şeyi kafasına koyduğunda, gözü hiçbir şeyi görmez. Ne istediğini tam olarak bilir. Harekete geçmek için kimsenin onayını almaya ihtiyaç duymaz. Hedefine yönelir ve onu alır. Sabırsız ve acelecidir. Dengelemesi gereken bu yönü bazen hata yapmasına neden olsa da, zodyağın sevimli ve şımarık çocuğu olan Koç’un dikkatleri üzerine çekme isteğini engelleyemezsiniz. Hesapçı değildir ve plan yapmayı sevmez. İçgüdüsel hareket eder. Spontan, dürüst, açık ve nettir. Özgürlüğü kısıtlandığında tüm kişiliği baskılanır. Yaratıcılığı ve doğallığı ölür. Saldırgan ve agresif bir yapıya bürünür. Benlik duygusu, kendine güveni gelişmiştir. Ne istediğini bildiği için doğal olarak yönlendirilmekten ve yönlendirmekten, neyi nasıl yapması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmaz. Kendine büyük amaçlar edinir. Onun maymun iştahlı olduğundan ya da hevesinin çabucak solduğundan bahsedenler aslında yanılırlar. Kendisini değerli hissediyorsa, takdir ediliyorsa, yaptığı işten keyif alıyorsa, hepsinden mühimi kendine inanıyorsa oldukça çalışkandır ve sorumluluk sahibidir.

Eril enerjide, erkeksi bir bir burç  olduğu için; koç kadınından klasik bir kadın tiplemesi çıkmaz. Hem evinde, hem de dışarıda olacaktır. Koç için aşk olmazsa olmazdır. Oyunlardan, dolambaçlı ilişkilerden hoşlanmaz. Bu ona çok itici gelir. Dürüst, açık ve nettir. Hayatta ne istediğini bilen Koç, ilişkide de ne aradığını bilir. Bunu bulmuşsa fazla oyalanmaktan hoşlanmaz. Tutkulu bir aşıktır. Cinsel anlamda baskındır. Etkilendiği insanı kolaylıkla fethedebilecek özelliktedir. Baskın karakterli olduğu için kendini dengeleyecek, anlayışlı bir partnerle oldukça uyumlu ve uzun soluklu bir ilişki içinde olacaktır.

Aile, anne, baba ve aşkın meyvesi olarak gördüğü çocuklar onun için önemlidir. Gezmekten, eğlenmekten, keşfetmekten hoşlanır. Pek çok arkadaşı ama çok az dostu vardır. İnsanlarla kolay iletişim kurar. İkna kabiliyeti yüksektir. Adrenalin ve güç gerektiren sporlardan hoşlanır. Fazla enerjisini harcadığı uğraşlar ona iyi gelir. Yalnızlığı sever. Bunalım nedeni değildir onun için. Bu zamanları kendini sağaltmak için kullanır ve savaşa hazır bir şekilde geri döner.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.