Nokia X bomba gibi geliyor! Nokia X bomba gibi geliyor!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-04-17 10:16 Kategori: mobil | Okundu: 1148

HMD Global Nokia X için gün sayıyor!

HMD Global bir efsane Nokia modelini daha piyasaya geri getirme niyetinde gibi gözüküyor. 27 Nisan tarihinde HMD Global Nokia X tanıtabilir.

HMD Global Nokia X veya Nokia 10 sunacak!

2014 yılında Nokia, Microsoft çatısı altındayken Windows Phone yerine Android kullanan Nokia X akıllı telefonu ile karşımıza çıkmıştı. Öte yandan cihaz, Google Play ya da Google servisleri desteği sunmamasıyla eleştirilmişti. X sadece Skypeve Outlook gibi Microsoft servisleri ile birlikte çalışıyordu.

Nokia 10

HMD Global ise şimdi bu akıllı telefonu, tahmin edeceğiniz gerçek Android deneyimi ve Google servisleri desteğiyle birlikte geçmişten günümüze taşıyacak. Şu an için cihazla ilgili bilgiler oldukça kısıtlı, hatta cihazın ortaya çıkması bile ilginç bir şekilde gerçekleşti. Çin’de bir sinemaya yerleştirilen reklam ve iki QR kod ile cihaza dikkat çekildi. Bu QR kodların taranması sonucu hiçbir bilgiye ulaşılamaması da ayrı bir kodu.

Diğer bir düşünce ise, Nokia telefon için Romen rakamı kullanıldığı ve X ile 10demek istendiği. Aynı iPhone X’te olduğu gibi. Bu durumda Nokia 2 ve Nokia 8 sıralamasından ve Nokia 9 iddialarından sonra aslında Nokia 10 geleceği.

Gerçekler ise başta da belirttiğimiz gibi 27 Nisan tarihinde tamamen ortaya çıkmış olacak.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA