franch english german arabic turkish

Rusya Kendi Kripto Para Birimi Kripto Ruble Üretecek! Rusya Kendi Kripto Para Birimi Kripto Ruble Üretecek!

Tarih: 2017-10-17 16:33 Kategori: internet | Okundu: 1931

Rusya Kendi Kripto Para Birimi Kripto Ruble Üzerinde Çalışmalara Başladı

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Bir çoklarımızın Bitcoin adı ile tanıdığı Sanal Para Birimi için artık devletlerde çalışmalar yapmaya başladı. Bu çalışmalardan birisi de Kripto Ruble adı ile yeni bir Sanal Para Birimi yaratmak isteyen Rusya’dan geldi.


Her ne kadar Rusya Devlet Başkanı Vlademir PUTİN ve Rusya Merkez Bankası yetkilileri Sanal Para Birimlerine karşın halen temkinli ve soğuk olsalar da dünya üzerinde artan Sanal Para Birimi sürecinden de pek geri kalmak istemedikleri ortada.

Bu sebeple de kapalı kapılar ardında yapılan toplantılar sonrasında Kripto Ruble adı verilen yeni bir sanal para birimi üzerine çalışmaların başlatıldığı ve kısa süre içerisinde bu para biriminin duyurulacağı gelen haberler arasında.

Madencilik Olayı Yok, Devlet Üretebilecek

Normal bir Sanal Para sisteminde bulunan ve adına madencilik dediğimiz para üretme sistemi tabi ki Kripto Ruble isimli bu sistemde olmayacak.

Bu sistemde para üretimi sadece ve sadece Rusya Merkez Bankası tarafından yapılabilecek ve üretilen sanal paralar daha sonrasında satın alınıp kullanılabilecek.

Alınan Kripto Ruble isimli sanal para istenildiği an ve yerde Normal Ruble’ye dönüştürülebilecek ve gerçek bir para olarak kullanılabilecek.

Kripto Ruble direkt olarak devlet kontrolünde üretileceği için dağıtımı, satışı gibi konularda da Rusya direkt olarak para hareketlerini inceleyebilecek. Bir anlamda bankalarda yapılan işlemler gibi Kripto Ruble sistemi de takip edilebilir olacak.

Bunun yanında haksız kazancının önüne geçmek üzere Normal Ruble kullanımından Kripto Ruble’ye geçiş sürecinde kullanıcı bu rubleleri nereden kazandığını açıklayamazsa değişim sürecinde %13 oranında bir vergi kesintisi olacak. Bu sistem sayesinde de Kara Para Aklama sürecini azaltılması amaçlanıyor.

 

Sadece Adı Sanal Para Birimi Olacak Gibi Görünüyor

Rusya tarafından üzerinde çalışmalara devam edilen Kripto Ruble aslında bir Sanal Para Birimi olmaktan çok normal Ruble sisteminin sanal hali olarak karşımıza çıkacak.

Rusya Merkez Bankası tarafından ciddi anlamda takip altında olacak olan bu para biriminin kullanıcılar tarafından üretilmesi ise mümkün olmayacak. Çeşitli vergi kesintileri de uygulanacak olan bu para birimi bu sebeple de Anonim Para Transferi gibi bir imkân sunmayacak.

Bitcoin ve buna benzer sistemlerin özellikle Anonim Kullanıma imkân sağlaması ve kullanıcıların Madencilik yaparak Sanal Para Üretebilmesi sebebiyle bu denli büyüdüğü de ortada.

Bakalım Kripto Ruble ismi verilen bu Sanal Para Birimi en azından Rusya merkezli olarak ne kadar benimsenecek, halk ne kadar ilgi gösterecek.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Çenesiz doğan adam aradığı aşkı buldu!
Çenesiz doğan adam ...
1 değil, 2 değil, 3 hiç değil: Tam 14 kamerası olabilir!
1 değil, 2 değil, 3...
Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 tanıtıldı!
Qualcomm Snapdragon...
WhatsApp'a "olması gerekiyordu" dedirten bir özellik geliyor!
WhatsApp'a "olması ...
Telegram ücretli mi oluyor?
Telegram ücretli mi...
Hunger Games (Açlık Oyunları) serisinin devam filmi geliyor!
Hunger Games (Açlık...
YouTube GO Tarihe Karışıyor!
YouTube GO Tarihe K...
Battle.net'e Türk lirası desteği geliyor!
Battle.net'e Türk l...
Venom 3 için geri sayım başladı!
Venom 3 için geri s...
Cep Telefonu ve Tütüne ÖTV Matrah Düzenlemesi Geldi
Cep Telefonu ve Tüt...