Samsung, kullanıcıların bilgilerinin çalındığını kabul etti. Samsung, kullanıcıların bilgilerinin çalındığını kabul etti.

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-02-26 12:22 Kategori: mobil | Okundu: 390

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Samsung, kullanıcılarının bilgilerinin çalındığına dair iddiaları kabul etti. Samsung'un teknik hatası yüzünden yüzlerce Samsung kullanıcısının kişisel bilgileri açığa çıktı.


Gizlilik konusunda hassas olanlar akıllı telefonların birçok güvenli açığına açık kapı bırakabildiğini iyi bilirler. Ki özellikle bir Android cihazınız var ise bu iOS gibi diğer platformlara nazaran daha fazla güvenlik açığıyla mücadele etmeniz gerekiyor demektir. Android tarafında yer alan birçok üretici de bu durumun farkında olup kendi özel güvenlik çözümlerini sunuyor. Samsung'un Knox çözümü de bunlardan biri. Samsung Knox ile kullanıcılarına güvenilir bir platform vadediyor. Fakat böylesine güvenilir bir çözümün yapımcısı olan Samsung, maalesef kullanıcı bilgilerinin sızdırılmasına engel olamadı.

SAMSUNG KULLANICILARININ BİLGİLERİ AÇIĞA ÇIKTI

Samsung, bir güvenlik açığı sonucunda Samsung kullanıcılarının bilgilerinin açığa çıktığını duyurdu. Samsung'a göre söz konusu güvenlik açığı teknik bir hata sonucu meydana geldi ve 150'ye yakın kişi etkilendi. Şirketten açık sonucunda 150 kadar kişinin kişisel bilgileri sızdırılmış olabilir açıklaması yapıldı. Başka bir Samsung yetkilisi ise konu hakkında daha fazla detay verdi.

PANİĞE GEREK YOK AMA...

Samsung yetkilisine göre söz konusu teknik hata yüzünden ufak çapta Samsung kullanıcısının, diğer kullanıcıların kişisel bilgilerine erişebildi. Fakat yine yetkiliye göre panik yapmaya gerek yok. Zira, Samsung hatanın farkına vardığı anda hata giderilene kadar mağazaya girişleri kapattı. Ancak Samsung'un hatasını fark edene kadar siber korsanlar kişisel bilgileri ele geçirmiş olabileceğine dair kuvvetli iddialar var.

Samsung güvenlik açığı

BAZI SAMSUNG KULLANICILARINA GÖRE TESADÜF DEĞİL

Öte yandan Samsung geçtiğimiz hafta esrarengiz 1 bildirimi ile gündeme gelmişti. Mobil Cihazımı Bul uygulaması üzerinden Samsung dünya çapındaki tüm galaxy cihazlara sadece 1 yazan bir bildirim yollamıştı. Bu durum kullanıcıları oldukça endişelendirmişti. Bazı Samsung kullanıcılarının iddiaları hem Mobil Cihazımı Bul hatasının hem de söz konusu güvenlik açığının tesadüf olamayacağı yönünde. Ancak yine de Samsung tarafından gerekli önlemler alınmış durumda.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


XAPK Dosyası Nedir? Nasıl çalışır?
XAPK Dosyası Nedir?...
Android Rootsuz Uygulama Tamamen Nasıl Kaldırılır?
Android Rootsuz Uyg...
iOS 14 Public Beta yayınlandı!
iOS 14 Public Beta ...
Kadın kooperatiflerine 150 bin liraya kadar hibe desteği
Kadın kooperatifler...
359 TL taksitle ev alma fırsatı!
359 TL taksitle ev ...
Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs tedbirlerinde güncelleme
Sağlık Bakanlığı'nd...