franch english german arabic turkish

Uber Türkiye'ye Yeniden Geliyor! Uber Türkiye'ye Yeniden Geliyor!

Tarih: 2020-12-24 11:10 Kategori: internet | Okundu: 536

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Uber'in Türkiye'deki erişim engeliyle ilgili davada yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf mahkemesi, Uber'e getirilen erişim engelini haksız bularak, kararı iptal etti. Uber sözcüsü tarafından da doğrulanan gelişmeye göre Uber, Türkiye'de hizmet vermeye devam edebilecek.


Türkiye'nin 2019 yılında en konuştuğu meselelerden bir tanesi Uber'di. Türkiye'deki sarı taksilere rakip olan ve dünyanın pek çok yerinde hizmet veren şirket, vatandaşların memnuniyetine rağmen erişim engeliyle karşılaşmıştı. Ancak şimdi, bu konuda yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf mahkemesi, Uber'e getirilen erişim engelini kaldırmaya karar verdi. Bu da Uber'in Türkiye'de hizmet vermeye devam edeceği anlamına geliyor.

Uber'in karşısında en çok sarı taksiler duruyordu. Lüks araçlarla taşımacılık hizmeti veren Uber, vatandaşlara konforlu bir ulaşım imkanı sağlıyordu. Bu hizmetin faydalarını gören bazı vatandaşlar da sarı taksilerden ziyade, Uber'i tercih ediyordu. Hal böyle olunca harekete geçen taksiciler derneği, şirkete dava açmıştı. Sancılı geçen dava sürecinde de Uber'e erişim engeli getirilmişti. Bu erişim engeli ise şimdilik kaldırılmış durumda.

"Türkiye'ye bağlıyız"

Uber Türkiye

Erişim engelinin kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan bir Uber sözcüsü, Türkiye'ye bağlılıklarını sürdürdüklerini ve Türkiye'ye güvendiklerini söyledi. İstinaf mahkemesinin kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirten sözcü, Türkiye'de hizmet verilebilecek olmasının mahkeme tarafından da teyit edilmesinin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Uber sözcüsüne göre Uber, başta İstanbul olmak üzere bir an önce hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul, Uber için kritik bir önem arz ediyor. 2014 yılından beri metropol kentte hizmet veren Uber, erişim engeline kadar 4,5 milyondan fazla vatandaşa hizmet vermişti. Bu bağlamda 14 bin 500 şoför, Uber ile anlaşma yaparak çalışmaya başlamıştı. Hatta erişim engelinden sonra kredi çekip VIP araç alan bazı Uber şoförleri, karara isyan etmişlerdi. Artık bu dönem, bir üst mahkemeye gidilmediği takdirde geride kalmış gibi görünüyor.


Kaynak: https://www.webtekno.com/uber-erisim-engeli-kararini-bozuldu-h103833.html


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Google, Android Jelly Bean İçin Desteği Kesiyor
Google, Android Jel...
Sıfır otomobilde 70 bin TL'lik indirim!
Sıfır otomobilde 70...
BDDK'dan vatandaşa ve iş dünyasına kredi kolaylığı!
BDDK'dan vatandaşa ...
Bodrum'da 8 litre su için 960 lira hesap!
Bodrum'da 8 litre s...
Renault'da sıfır faiz kampanyası sürüyor
Renault'da sıfır fa...
Dacia Temmuz Kampanyası Başladı
Dacia Temmuz Kampan...
Wechat hesap silme Wechat üyelik iptali
Wechat hesap silme ...
WeChat, LGBT paylaşımları yapan hesapları kapattı
WeChat, LGBT paylaş...
Audi’den A3, Q3 ve Q2 modellerinde avantajlı fiyatlar
Audi’den A3, Q3 ve ...
Dünyanın en büyük toplu intiharı!
Dünyanın en büyük t...