franch english german arabic turkish

Uber Türkiye'ye Yeniden Geliyor! Uber Türkiye'ye Yeniden Geliyor!

Tarih: 2020-12-24 11:10 Kategori: internet | Okundu: 403

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Uber'in Türkiye'deki erişim engeliyle ilgili davada yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf mahkemesi, Uber'e getirilen erişim engelini haksız bularak, kararı iptal etti. Uber sözcüsü tarafından da doğrulanan gelişmeye göre Uber, Türkiye'de hizmet vermeye devam edebilecek.


Türkiye'nin 2019 yılında en konuştuğu meselelerden bir tanesi Uber'di. Türkiye'deki sarı taksilere rakip olan ve dünyanın pek çok yerinde hizmet veren şirket, vatandaşların memnuniyetine rağmen erişim engeliyle karşılaşmıştı. Ancak şimdi, bu konuda yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf mahkemesi, Uber'e getirilen erişim engelini kaldırmaya karar verdi. Bu da Uber'in Türkiye'de hizmet vermeye devam edeceği anlamına geliyor.

Uber'in karşısında en çok sarı taksiler duruyordu. Lüks araçlarla taşımacılık hizmeti veren Uber, vatandaşlara konforlu bir ulaşım imkanı sağlıyordu. Bu hizmetin faydalarını gören bazı vatandaşlar da sarı taksilerden ziyade, Uber'i tercih ediyordu. Hal böyle olunca harekete geçen taksiciler derneği, şirkete dava açmıştı. Sancılı geçen dava sürecinde de Uber'e erişim engeli getirilmişti. Bu erişim engeli ise şimdilik kaldırılmış durumda.

"Türkiye'ye bağlıyız"

Uber Türkiye

Erişim engelinin kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan bir Uber sözcüsü, Türkiye'ye bağlılıklarını sürdürdüklerini ve Türkiye'ye güvendiklerini söyledi. İstinaf mahkemesinin kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirten sözcü, Türkiye'de hizmet verilebilecek olmasının mahkeme tarafından da teyit edilmesinin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Uber sözcüsüne göre Uber, başta İstanbul olmak üzere bir an önce hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul, Uber için kritik bir önem arz ediyor. 2014 yılından beri metropol kentte hizmet veren Uber, erişim engeline kadar 4,5 milyondan fazla vatandaşa hizmet vermişti. Bu bağlamda 14 bin 500 şoför, Uber ile anlaşma yaparak çalışmaya başlamıştı. Hatta erişim engelinden sonra kredi çekip VIP araç alan bazı Uber şoförleri, karara isyan etmişlerdi. Artık bu dönem, bir üst mahkemeye gidilmediği takdirde geride kalmış gibi görünüyor.


Kaynak: https://www.webtekno.com/uber-erisim-engeli-kararini-bozuldu-h103833.html


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


İngiltere Prensi hayatını kaybetti!
İngiltere Prensi ha...
Toplum tarafından dışlandı, hüzünlü hikayesi film oldu!
Toplum tarafından d...
Signal'de kripto para gönderme dönemi başlıyor!
Signal'de kripto pa...
İnsan beyni kablo olmadan bilgisayara bağlandı
İnsan beyni kablo o...
Coinbase'in halka arz tarihi belli oldu
Coinbase'in halka a...
Bankacılıkta Islak imza zorunluluğu resmen kalktı
Bankacılıkta Islak ...
Instagram, TikTok'u kopyalamaya devam ediyor
Instagram, TikTok'u...
Xiaomi Mi 11 Ultra zirveye yerleşti
Xiaomi Mi 11 Ultra ...
Amazon.com ve Amazon.com.tr’den Kredi Kartı Bilgileri Nasıl Silinir?
Amazon.com ve Amazo...
Ünlü yazar Paul Polansky hayatını kaybetti!
Ünlü yazar Paul Pol...