WhatsApp'a Alternatif 7 Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp'a Alternatif 7 Mesajlaşma Uygulaması

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-08-09 09:59 Kategori: mobil | Okundu: 579

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Yaklaşık 12 saat boyunca dünya genelinde sorun yaşatan WhatsAp'a alternatif mesajlaşma uygulamalarını derledik.


Facebook, tüm platformlarında aşanan ve yaklaşık 12 saat süren kesinlerle kullanıcılarını çileden çıkardı. WhatsApp, Instagram ve ana uygulamasında görsel ve işitsel veri trafiği kesildi. Gece geç saatlerde düzelen sorunlar, son aylarda çok sık şekilde tekrar etmeye başladı. 

 

Kesintiler sırasında kullanabileceğiniz ya da WhatsApp'ı tümden terk edip iletişim kurabileceğiniz uygulamaları sizin için derledik.

Viber:

Görüntülü, sesli ve metin mesajlarınız için WhatsApp’ın halihazırdaki en güçlü alternatiflerinden olan Viber, yazılan mesajların dilediğiniz zaman silinmesi özelliği ile ön plana çıkıyor. WhatsApp’da bu süre 5 dakika ile sınırlıydı. Aynı zamanda sohbetler ekranında dilediğiniz mesajlaşmayı gizleyebiliyorsunuz. Uygulama içinde bulunan oyunlarla, mesajlaşırken canınız sıkılınca karşınızdaki kişiyle eğlenebiliyorsunuz.  

Eksileri: Uygulamanın dosya boyutu çok yüksek. Bu nedenle düşük sistem özelliklerine sahip cihazlarda donabilir. Kullanıcıların geneline hitap etmeyen çok sayıda özelliği nedeniyle biraz kalabalık bir arayüzü var. 

ICQ:

 ICQ’yu 90’lı yıllarda çocukluk geçirmiş olanlar yakından bileceklerdir. Bir dönemin efsanesi olan platform, geçtiğimiz yıllarda mobil platform olarak geri döndü. ICQ, WhatsApp’a doğrudan rakip olmanın avantajını yaşıyor. Sınırsız katılımcıya açık olan kanal sohbetleri, görüntülü ve sesli grup sohbetleri ve mesajlaşma gruplarıyla oldukça kaliteli alternatifler arasında. 

Eksileri: Uygulama dosyası boyutu yüksek, zamanla arka planda şişmeye neden olan veri birikimleri yaşanabilir.

Google Duo:

Geçtiğimiz yıl Hangouts’un fişini çeken Google, oldukça sade arayüze sahip olan iki uygulama yayınlamıştı. Allo, metin mesajlaşması uygulaması olup, uygulama içinde düzenlenebilen fotoğrafları gönderme ve alma imkanı sunuyor. Duo ise doğrudan bir görüntülü konuşma uygulaması, iki ya da fazla kişiyle aynı anda görüntülü sohbete izin veriyor, sesli aramaları da destekliyor.  

Eksileri: Görüntülü görüşme ile mesajlaşma için iki ayrı uygulamanın bulunması.

Signal:

signal

Yüksek seviyede gizlilik sunan Signal, WhatsApp'ın doğrudan rakibi olduğu gibi; ondan çok daha şeffaf politikalara sahip. Görüntülü ve sesli konuşmaya kadar tüm WhatsApp özelliklerini aynen taşıyan uygulama, Android sürümünde SMS uygulaması olarak da çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor. Yani Android telefonunuzdaki SMS uygulamasını da Signal ile değiştirebilirsiniz.

Edward Snowden gibi veri gizliliği alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından önerilen Signal, uçtan uca şifreleme özelliğine ek olarak; gönderilen mesajın belirli bir süre içerisinde otomatik olarak silinmesi gibi faydalı özelliklere de sahip. Signal uygulamasının tüm şifreleme politikalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca uygulamanın Windows, macOS ve Linux için geliştirilen sürümlerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Telegram:

telegram

WhatsApp’ı uzun süredir tehdit eden Telegram, oldukça hafif ve kullanımı kolay bir uygulama. Grup mesajlaşmalarında herhangi bir sınırı bulunmuyor. WhatsApp’a çok alışanlar için arayüz alışması güç bir yapıda olsa da gereksiz bütün mesajlaşma özelliklerinden kolayca sıyrılıyor.  

Eksileri: Görüntülü arama özelliği yok. Son kullanıcı için başlangıçta karmaşık bir arayüzü var.

Turkcell BiP:

Türkcell Bip

Yerli WhatsApp alternatifi denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan BiP, mesajlaşma ve görüntülü konuşma gibi özelliklerin dışında çeşitli kanallara abonelik ile birçok farklı hizmet sunabiliyor. Akıllı Faks ve mesajla para gönderme gibi özellikleriyle oldukça yenilikçi işlere imza atan BiP, zaman zaman Turkcell kullanıcılarına sağladığı ücretsiz internet gibi avantajlar sayesinde de her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Bu uygulamalar dışında Microsoft’un uygulaması Skype Lite, Line ve Threema gibi mesajlaşma uygulamalarını a rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer herkesin beğenebileceğini düşündüğünüz başka alternatifler varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

 

Skype’ı en etkin şekilde kullanın

Milyonlarca kişinin her gün sohbet etmek ve çağrı yapmak için neden Skype’ı tercih ettiğini keşfedin.

Sesli ve HD görüntülü çağrı

Şimdi çağrı tepkileriyle birlikte, bire bir çağrılarda veya grup çağrılarında kristal netliğinde ses ve HD görüntü deneyimi elde edin.

Akıllı mesajlaşma

Tüm iletilere eğlenceli tepkilerle hemen yanıt verin veya birinin dikkatini çekmek için @bahsetmeleri kullanın.

Ekran paylaşımı

Tümleşik ekran paylaşımı sayesinde sunuları, tatil fotoğraflarını veya ekranınızdaki herhangi bir öğeyi kolayca paylaşın.

Çağrı kaydı ve Canlı alt yazı

Özel anları yakalamak için Skype çağrılarını kaydedin, önemli kararları not alın ve konuşulan sözcükleri okumak için canlı alt yazıları kullanın.

Telefonları arama

Uygun uluslararası çağrı tarifeleriyle cep telefonlarını ve sabit hatları arayarak çevrimdışı durumdaki arkadaşlarınıza ulaşın.

Özel görüşmeler

Endüstri standardı uçtan uca şifrelemeyle hassas konuşmalarınızı gizli tutun.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Kamu Bankaları Yeni Kredi Paketlerini Yayınladı.( Çeyiz, Araba,Ev)
Kamu Bankaları Yeni...
Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...