WhatsApp Birçok Cihazda Aynı Anda Çalışıcak WhatsApp Birçok Cihazda Aynı Anda Çalışıcak

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-05-05 10:31 Kategori: mobil | Okundu: 746

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

WhatsApp merakla beklenen bir özelliği daha uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp Beta'da ortaya çıkan bilgilere göre, bu özellik kapsamında kullanıcıların WhatsApp'ı kullanmak için tek bir cihazda tutuklu kalmalarına gerek kalmayacak. Peki WhatsApp'ın yeni özelliği iOS ve Android cihazlarda nasıl çalışacak?


WhatsApp son zamanlarda uygulamasını koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bazı yenilikler ile donattı. Bu yeniliklerin arasında Dünya Sağlık Örgütü ile iş birliği içerisinde yapılan 'Evde Hep Birlikte' Sticker'ları ve COVID-19 özel web sayfası vardı. Tabi gündem koronavirüs olunca WhatsApp uygulamasına getirmesi gereken diğer hayati özellikleri de unutmuş veya ertelemiş olabilir. Fakat WaBetaInfo'nun ortaya çıkarttığı bilgilere bakılırsa WhatsApp bunların hiçbirini unutmadı. Hele ki çoklu cihaz desteğini hiç.

WHATSAPP BİRÇOK CİHAZDA ÇALIŞACAK

WaBetaInfo, WhatsApp'ın beta sürümünde çoklu cihaz desteğinin test edilmeye başladığını keşfetti. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar WhatsApp'ı aynı anda başka bir cihaz üzerinden kullanabilecek. WaBetaInfo'nun ortaya çıkardığı bilgilere göre yeni bir cihazda WhatsApp oturumu açarken uygulamanın mobil veriyi mi yoksa Wi-Fi'yi kullanmayı tercih edeceğinizi soracak. Tercihinizi yapmanız halinde sohbet geçmişiniz yeni cihaza aktarılacak. Fakat WhatsApp'ın beta sürümünde görülen tek yenilik çoklu ekran desteği de değil.

WhatsApp çoklu cihaz desteği

INSTAGRAM HİKAYELERİ WHATSAPP'TA MESAJLARA DÖNÜŞECEK

WhatsApp Beta sürümünde tıpkı Instagram hikayeleri gibi çalışacak Expiring Messeges (Süresi dolan mesajlar) özelliği de görüldü. Bu özellik sayesinde kullanıcılar belirli bir süre sonra kendi kendine silinecek mesajlar yollayabilecek. Bu mesajlar 1 gün, 1 hafta ve 1 ay gibi seçeneklerden birini seçtiğinizde kendi kendine kaybolacak.

YENİ ÖZELLİKLER NE ZAMAN GELECEK?

WhatsApp çoklu cihaz desteği özellikle kullanıcılar tarafından en çok istenen özelliklerden biriydi. WhatsApp'ın en büyük rakibi Telegram'ın uzun bir süredir sunduğu bu özellik, WhatsApp için dezavantaj yaratıyordu. Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte bu dezavantaj yerini avantaja bırakabilir. Çoklu cihaz desteğinin ve süresi dolan mesajlar özelliğinin bir sonraki WhatsApp iOS ve WhatsApp Android güncellemesi ile birlikte kullanıma sunulması öngörülüyor.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Google Task Mate uygulaması ile para kazandıracak!
Google Task Mate uy...
Honor Watch GS Pro Türkiye'de satışa çıktı!
Honor Watch GS Pro ...
İnsanlarda yaşlanma sürecini tersine çevirmeyi başardık!
İnsanlarda yaşlanma...
Hızlı ve Öfkeli 9'un Vizyon Tarihi Belli Oldu
Hızlı ve Öfkeli 9'u...
Sarılabilir telefon gerçek oldu! İşte tasarımı ve özellikleri
Sarılabilir telefon...
Apple'ın tarihi ürünleri Türkiye'de satışa çıktı! İşte fiyatları
Apple'ın tarihi ürü...
Windows 10X aralık ayında gelecek!
Windows 10X aralık ...
Megan Barton Hanson, Instagram hesabından takipçilerinin sorularını yanıtladı.
Megan Barton Hanson...
Yeni Renault Captur Türkiye fiyatı açıklandı!
Yeni Renault Captur...
WandaVision’ın yayın tarihi belli oldu
WandaVision’ın yayı...