WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinecek! WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinecek!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-09-22 18:14 Kategori: mobil | Okundu: 263

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

WhatsApp, Snapchat'in süresi dolan medya özelliğinin bir benzerini kullanıcılarına getiriyor. WhatsApp Beta Android 2.20.201.1 sürümünde görülen bu özellik ile birlikte WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinecek. Süresi dolan medya özelliğinin işleyişi ise biraz farklı.


WhatsApp'ın kendi kendine silinen mesajlar üzerinden çalıştığı daha önce birçok kez gündeme gelmişti. Bu yeniliğe göre gönderilen bazı WhatsApp mesajları, önceden belirlenen süresi (1 saat, 1 gün vs gibi) dolduğunda kendi kendine silinecekti. WhatsApp, henüz bu özelliği için yeni bir açıklama yapmadı. Fakat WABetaInfo'nun WhatsApp Beta Android 2.20.201.1 sürümünde görüntülediği bir özellik, WhatsApp'ın kendi kendine silinen mesajları farklı bir forma dönüştürdüğünü gösterdi; Süresi dolan fotoğraflara.

WhatsApp'tan kullanıcılarına yeni özellik!

WHATSAPP FOTOĞRAFLARI KENDİ KENDİNE SİLECEK

Süresi dolan WhatsApp medya özelliğini WABetaInfo keşfetti. Ünlü sitenin iddialarına göre bu özellik ile birlikte WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinebilecek. Fakat herhangi bir süre sınırı olmayacak. Yani medyalar, 1 saat sonra veya 1 gün sonra kaybolsun diye işaretlenmeyecek. Kullanıcılar, gönderilen medya içeriğini alıp sohbet menüsünden çıkınca söz konusu medya silinecek. Böyle bir durumda o medyaya bir daha erişmek mümkün olmayacak. Örnek verecek olursak, bu yol ile arkadaşınıza minnoş bir kedi fotoğrafı attığınızda arkadaşınız bu fotoğrafı görüp sohbet bölümünden çıkarsa, bu fotoğrafı bir daha göremeyecek. Süresi dolan medya fotoğrafları, WhatsApp medya butonunun yanında özel bir butona sahip olacak.

WhatsApp süresi dolan medya

KARŞI TARAF SÜRESİ DOLAN MEDYAYI ANLAYACAK

WhatsApp kullanıcıların gönderilen fotoğrafın silinecek bir fotoğraf olduğunu anlaması için de bazı değişiklikler yapacak. Bunun için gönderilen medyaya yeni bir simge ekleyecek olan WhatsApp, böylece kullanıcıya gönderilen medyanın silinebilir medya olduğunu gösterecek.

WhatsApp süresi dolan fotoğraflar

WHATSAPP'IN YENİ ÖZELLİĞİ NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

WhatsApp süresi olan medya özelliğini ne zaman kullanıma sunacak belli değil. Ancak yeni özellik, şimdilik test aşamasında. Test aşamasının bitmesiyle birlikte WhatsApp'ın bu özelliği WhatsApp iOS ve WhatsApp Android sürümlerine getirmesi olası görünüyor. Fakat özelliğin biraz daha gelişmesi gerekiyor gibi bir izlenimi var.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


eDevlet'ten abonelik iptali başvurusu nasıl yapılır?
eDevlet'ten aboneli...
WhatsApp Artık Sizi Yüzünüzden Tanıyacak!
WhatsApp Artık Sizi...
Redmi K30S tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı
Redmi K30S tanıtıld...
İşten çıkarma yasağı 2021'e kadar uzatıldı
İşten çıkarma yasağ...
Dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri açıklandı
Dünyanın en çok ziy...
Toyota Ekim 2020 Fiyat Listesi
Toyota Ekim 2020 Fi...
E-Devlet'ten Abonelik İptali Nasıl Yapılır?
E-Devlet'ten Abonel...
Tüm zamanların en iyi korku filmi
Tüm zamanların en i...
Google Chrome 30 Gün Önceden Uyaracak!
Google Chrome 30 Gü...
TBT nedir? TB ile TBT'nin farkı ne?
TBT nedir? TB ile T...