Yandex Türkiye ofisini kapatıyor! Yandex Türkiye ofisini kapatıyor!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-09-21 14:32 Kategori: teknoloji | Okundu: 279

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Yandex Türkiye ofisinin kapatılacağı iddia edilmişti. İddialara Yandex Türkiye Twitter hesabı yanıt verdi. Bir kullanıcının sorusuyla birlikte Yandex, Türkiye ofisinin kapatılacağını doğruladı.


Yandex Türkiye 2011 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürüyor. Google gibi arama motoruna sahip olan Yandex, bunun dışında Yandex Navigasyon ile haritalama, mobil uygulama ve reklamcılık gibi alanlarda da yer alıyor. Yandex Türkiye, operasyonlarını ise İstanbul'da bulunan Yandex Türkiye ofisinden yönetiyor. Fakat geçtiğimiz günlerde bu ofis için çarpıcı iddialar ortaya atıldı. O iddialara göre Yandex, Türkiye'deki ofisini kapatacaktı. Yandex'ten iddialara dair herhangi bir açıklama gelmezken, Yandex Twitter hesabı iddiaları doğrulayan bir tweet paylaştı.

YANDEX TÜRKİYE, İDDİALARI KABUL ETTİ

Bir Twitter kullanıcısı, ''Yandex Türkiye ofisi kapatılıyor mu?'' sorusunu Yandex resmi hesabına yöneltti. Yandex Türkiye Twitter hesabı ise ''Merhaba, Türkiye ofisimiz kapanacaktır.'' diyerek söz konusu iddiaları doğruladı.

YANDEX TÜRKİYE'NİN FAALİYETLERİ DEVAM EDECEK Mİ?

Yandex Türkiye ofisi kapanıyor iddiaları, Yandex Türkiye'nin kapanmayacağını sadece Türkiye'deki operasyonların Moskova'dan yönetileceğini söylüyordu. Nitekim Yandex Twitter hesabı da söz konusu tweette ''Ancak Navigasyon, Arama motoru vb. gibi tüm Hizmetlerimiz, daha önce olduğu gibi Türkiye'de de mevcut olmaya devam edecektir.'' diyerek buna bir nevi açıklık getiriyor. Yani Yandex Türkiye'deki çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek. Fakat İstanbul'daki ofis artık faaliyette olmayacak.

yandex türkiye ofisi-1

YÜZDE 12.8'LİK PAZAR PAYI VAR

Türkiye arama motoru pazarında Google, yüzde 84'lük pazar payına sahip. Yandex'in ise ülkemizde Ağustos 2020 itibarıyla yüzde 12.8'lik pazar payı bulunuyor. Yandex'in önümüzdeki günlerde Türkiye ofisiyle alakalı daha detaylı bilgiler paylaşması bekleniyor.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Tüm zamanların en iyi korku filmi
Tüm zamanların en i...
Google Chrome 30 Gün Önceden Uyaracak!
Google Chrome 30 Gü...
TBT nedir? TB ile TBT'nin farkı ne?
TBT nedir? TB ile T...
EMUI 11 Güncellemesi Alması Muhtemel Huawei Modelleri
EMUI 11 Güncellemes...
Facebook'un çöpçatanlık uygulaması Dating, 32 ülkede daha kullanıma sunuldu
Facebook'un çöpçata...
Huawei Mate 40 Pro ve Pro Plus tanıtıldı!
Huawei Mate 40 Pro ...
680 bin kadına deepfake ile 'intikam pornosu' hazırlandı
680 bin kadına deep...
Hızlı ve Öfkeli serisi sona eriyor!
Hızlı ve Öfkeli ser...
HTC Desire 20+ tanıtıldı
HTC Desire 20+ tanı...
Yarış Pilotu Renee Gracie cinsel içerikli siteden Servet kazanıyor!
Yarış Pilotu Renee ...