franch english german arabic turkish

Microsoft Edge ve WebView2, Windows 7 ve Windows 8/8.1 desteğini 10 Ocak'ta sonlandırıyor. Microsoft Edge ve WebView2, Windows 7 ve Windows 8/8.1 desteğini 10 Ocak'ta sonlandırıyor.

Tarih: 2023-01-14 09:26 Kategori: teknoloji | Okundu: 122233

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Kişisel bilgisayarlarında hâlâ Windows 7 kullanan milyonlarca insan için zaman daralıyor. Microsoft Edge ve WebView2, Windows 7 ve Windows 8/8.1 desteğini 10 Ocak'ta sonlandırıyor. Konuyla ilgili bir haberde "Windows 7 ve 8.1 çalıştıran bir cihazınız varsa, Windows 10 veya 11'i PC'nize indirmek için iyi bir zaman olabilir" deniliyor.


Microsoft Edge ve WebView2, Windows 7 ve Windows 8/8.1 desteğini 10 Ocak'ta sonlandırıyor. The Verge'ün haberinde yer verdiği ifadeye göre ise Microsoft, 10 Ocak'ta Windows 7 ve Windows 8.1'i güvenlik güncellemelerinden ve teknik destekten kesiyor. Bu, aynı zamanda eski işletim sistemlerini destekleyen son sürüm olan Microsoft Edge 109'un lansmanını da işaret ediyor.

Ancak Edge, Windows 7 ve Windows 8.1'i terk eden tek büyük tarayıcı değil. Ekim ayında Google, Chrome'un Windows 7 ve 8.1 desteğini 7 Şubat'ta sonlandıracağını duyurmuştu. Her ne kadar iki tarayıcı da bu cihazlarda çalışmaya devam edecek olsa da herhangi bir kritik güvenlik güncellemesi veya yeni özellik alamayacaklar.

Windows

Geliştiricilerin web tabanlı içeriği uygulamalarına yerleştirmelerine izin veren araç olan WebView2 desteği de 10 Ocak'ta gidiyor.

"ÇOK AZ ZAMAN" DEĞERLENDİRMESİ

Habere göre, gelecek haftadaki son tarih, hala Windows 7 çalıştıran cihazların sahiplerine (2021'de yaklaşık 100 milyon olduğu tahmin ediliyor) cihazlarını yükseltmek veya eski bir işletim sistemi ve tarayıcı kullanmanın getirdiği güvenlik riskleriyle yüzleşmek için çok az zaman bırakıyor.

Geçen ekim ayında 27 milyon Windows cihazıyla yapılan bir anket, Windows 11 çalıştırandan daha fazla XP, 7 veya 8 çalıştıran bilgisayar buldu.

"WİNDOWS 10 VEYA 11'İ İNDİRMEK İÇİN İYİ BİR ZAMAN OLABİLİR"

Haberde "Windows 7 ve 8.1 çalıştıran bir cihazınız varsa, PC'nize Windows 10 veya 11'i indirmek için iyi bir zaman olabilir. Ancak bu mümkün değilse Microsoft, olası güvenlik sorunlarından kaçınmak için 10 Ocak'tan önce cihazı yenisiyle değiştirmenizi önerir." ifadesi yer alıyor.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

OpenAl'ın yeni "metinden videoya" yapay zeka modeli 'Sora' büyük yankı uyandırdı
OpenAl'ın yeni "met...
Kira Bildirim Formu Nasıl Doldurulur?
Kira Bildirim Formu...
Yoğurt 500 gramdan büyük ambalajda satılamayacak!
Yoğurt 500 gramdan ...
Suudi Arabistan’da 70 yıllık aradan sonra içki satışı başlıyor!
Suudi Arabistan’da ...
Meclis 16 yaş altındaki çocukların sosyal medya kullanmasını yasakladı.
Meclis 16 yaş altın...
Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız Türkiye'ye dönme kararı aldı!
Astrofizikçi Dr. Um...
Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri listesi açıklandı...
Dünyanın en güçlü h...
Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi! İşte yeni abonelik ücretleri
Netflix Türkiye fiy...
Epstein'in 'Seks Adası' skandalı, dünyayı sarsıyor!
Epstein'in 'Seks Ad...
34 Yıl Sonra, 13 Yaşındaki Bir Genç İlk Defa Tetris'i Bitirdi!
34 Yıl Sonra, 13 Ya...